Kohouti míří na led Vítkovic. Kdo se bude v odvetě radovat z výhry?

Zuzana Spurná, Johan Čáp
O L O M O U C – Kohouti dlouho čekali na výhru, dočkali se ale v minulém utkání se Zlínem. A právě na velmi dobrý výkon by chtěli Hanáci navázat hned v dalším kole. Olomoučtí vyráží na led nedalekých Vítkovic, kterým mají co vracet. V prvním vzájemném letošním utkání totiž týmu z Ostravska podlehli dvoubrankovým rozdílem. Stejně jako proti Ševcům, i tentokrát mají Kohouti jasný cíl, chtějí další tři body! Zápas začíná v neděli v 15:30.

V utkání se Zlínem Kohouti překonali smůlu, která se jim lepila na paty. Po pěti prohrách se díky vítězství 3:1 radovali ze zisků důležitých tří bodů. Získali ale ještě jednu výhodu. Kromě výhry odskočili Hanáci pronásledovatelům ze Zlína na rozdíl čtyř bodů. A jaké jsou po vydřené výhře pocity? „Samozřejmě dobré. Tímhle zápasem to ale nekončí. Potřebujeme vyhrávat i další utkání,“ měl jasno Jan Eberle.

⇒ Útočník Jan Eberle

Po delší době se Kohoutům povedlo znovu zabodovat i v přesilových hrách. Ty totiž Hanáci využili hned dvě. Změnu v tréninku ale Jan Eberle nevidí. „Trénovali jsme to tak, jako předtím. Tentokrát nám to tam ale naštěstí padlo. Přesilovek moc nebylo, takže jsme rádi, že jsme je využili,“ oddechl si olomoucký útočník.

Dva ze tří gólů, které Kohouti Ševcům vstřelili, byly poměrně kuriózní. Hanáci totiž dvakrát využili velké chyby hostující obrany a Kašíka a uklidili puk do odkryté brány. O gólové akce do ankety „Zlatá Helma“ rozhodně nešlo, olomoučtí hokejisté si ale dobře uvědomují, že nejde o to, jak branka padne. „Za každý gól je člověk rád. Někdy padne po hezké souhře, někdy je to vydřené. Samozřejmě, že teď jsme asi v takovém stavu, kdy si nejspíš nebudeme nahrávat do prázdné brány. Šli jsme si za tím a odrazilo se nám to, kam mělo,“ řekl hráč nosící dres s číslem patnáct.

I přes to, že se Hanákům v uplynulých kolech příliš nedařilo, na olomoucký stadion dorazilo více než čtyři a půl tisíce fanoušků. Velká skupina hokejových nadšenců dorazila i ze Zlína. Potvrdilo se tak, že i přes to, že utkání živě vysílá ČT Sport, hokej je nejlepší vidět naživo. Oba tábory fanoušků se navíc postaraly o výbornou kulisu. „Super atmosféra. Přijelo dost zlínských fanoušků, ale myslím, že tady vždy bývá dobrá atmosféra. Samozřejmě, že jsme rádi za podporu. Když se nedaří, tak o to víc,“ těšilo forvarda, který v Olomouci působí druhou sezónu.

Dalším soupeřem Olomouce jsou Vítkovice. Ani ostravský tým nemůže být příliš spokojený. Po čtyřiadvaceti kolech se drží na devátém místě a od Kohoutů je dělí pouhé čtyři body. Těšit ale Vítkovice může účast ve čtvrtfinále Champions Hockey League. „Na Ligu mistrů moc nekoukám. Myslím, že na tom taky nejsou moc dobře, tuším že kolem osmého až desátého místa. My se budeme snažit hrát tam svou hru a urvat nějaké body. Budeme rádi za tři, ale uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet,“ dodal.

Z KABINY SOUPEŘE: V CHL se Vítkovicím daří, v extralize už tolik ne

Vítkovicím se v hokejové Lize mistrů daří. Ostravskému klubu se podařilo projít až do čtvrtfinále, kde je už 6. prosince čeká první utkání s HC Fribourg-Gottéron. V české nejvyšší soutěži střídají Vítkovice výhry s prohrami. V posledních třech kolech však vyšel tým z Ostravska dvakrát střelecky naprázdno. Nejprve se neprosadil proti úřadujícím mistrům z Liberce (0:2), pak ale přetlačil silnou Kometu 2:1. V dosud posledním odehraném zápase však Vítkovičtí podlehli Pardubicím 0:3.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Jakub Petr
Kapitán: Rostislav Olesz
Hala (kapacita): OSTRAVAR aréna (10 109)
Poslední utkání: Prohra s Pardubicemi 0:3

SOUPISKA Vítkovic