Kohouti míří na led lídra. Překvapí Liberec?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouty čeká druhý zápas během tří dnů. Hanáci vyráží na led dalšího těžkého soupeře, a to ambiciózních Bílých Tygrů, kteří si na čele tabulky drží šestibodový náskok před druhým Třincem. Hanáci by rádi napravili zaváhání z ledu Ocelářů a navázali na předchozí výhry. Liberec ale bude těžký oříšek. Na rozdíl od Hanáků však Severočeši vynechali první zápas po reprezentační pauze. Pro který tým to bude výhodou? To zjistíte v pátek od 18:00.

Na první dvě třetiny zápasu s Třincem by Kohouti nejraději zapomněli. Olomoučtí prohrávali už 0:3, v poslední dvacetiminutovce ale zabrali a dotáhli se na rozdíl jediné branky. Těsný náskok si však domácí dokázali pohlídat. „Dost hráčů nám vypadlo, takže jsme hráli s jinou sestavou než předchozí zápasy. Většina kluků navíc hrála první zápas po repre pauze, takže tempo v první třetině určitě nebylo dobré. I ve druhé nás Třinec přehrával. Až ve třetí, kdy jsme dokázali dát dva góly,“ vracel se k utkání Jakub Galvas.

⇒ Obránce Jakub Galvas

Bodům přiblížil Hanáky i sedmnáctiletý obránce, který snižoval na 3:2 a dočkal se svého prvního gólu v nejvyšší soutěži. „Bylo to náhlé a vůbec jsem si neuvědomil, že jsem dal první gól v extralize. Až na střídačce jsem si řekl ‚konečně‘. Byl to hezký pocit, navíc proti tátovi. Škoda, že nebyl na ledě, ale aspoň tak,“ (smál se). „Mrzí nás ale, že jsme neuhráli ani bod,“ litoval.

Jakub Galvas znovu nastoupil už potřetí proti svému otci, gól byl tak o něco pikantnější. Na svého tátu si troufl i v osobních soubojích. „Už tam byly nějaké situace, asi dvě. Ve třetí třetině jsem nahodil puk a jel jsem na tátu. Jen jsem ho tak přicvakl, ale je divný pocit, mít ho na mantinelu. Asi bych mu stejně nic neudělal, i kdybych do něj vletěl, ale není to příjemné,“ přiznal talentovaný bek.

Hanáky čeká po jednodenní pauze další těžký soupeř, a to ambiciózní Liberec. A čerpat chtějí Kohouti částečně i z utkání s Oceláři. „Myslím, že jsme se poučili a budeme do toho chtít vletět od začátku zápasu, aby to vypadalo tak jako třetí třetina v Třinci. Liberec ve středu nehrál zápas, takže by se mohl rozkoukávat. Uvidíme, co bude,“ řekl hráč nosící dres s číslem 79.

Kohouti zatím nemají s Libercem příliš dobrou bilanci. Dvakrát se totiž z výhry radoval tým z Podještědí. Bílí Tygři jsou známí svou důraznou hrou, ta ale Olomouckým ani nejmladšímu členu kohoutího kádru problémy nedělá. „Hrál jsem proti nim asi dva zápasy a nehraje se mi proti nim špatně. Je to další hodně kvalitní soupeř, který má výbornou a ofenzivu a ani v defenzivě nehraje špatně. Bude to hrozně těžký zápas, navíc u nich, ale pokusíme se vyhrát,“ slíbil stálý člen reprezentační osmnáctky.

A jaký je podle Jakuba Galvase recept na zisk bodů? „Všichni jsou skvělí bruslaři. Mají výborné hráče a z každé pozice se dokáží prosadit. Bude hlavní nepouštět je do šancí, ze kterých by mohli hned zakončovat. Mají slušnou ofenzivu, kterou podporují beky, takže musíme dobruslovat hráče a hrát pospolu. V pěti dozadu a v pěti dopředu,“ prozradil.

Z KABINY SOUPEŘE: Liberec kraluje extralize, navýší svůj náskok v čele tabulky?

S posledními čtyřmi koly nemohou být Bílí Tygři příliš spokojení. Konec ledna Liberci tak úplně nevyšel a nejprve podlehl Spartě 3:4 po samostatných nájezdech, o dva dny později i trápícím se Pardubicím 3:6. Přestřelka s Chomutovem vyzněla lépe pro Piráty, kteří se radovali z výhry 5:4. V dosud posledním odehraném zápase však tým kolem kapitána Radivojeviče přetlačil Třinec 4:3

Brankářskou jedničkou Liberce je i nadále Roman Will, jehož úspěšnost se vyšplhala na 93,23 %. Bodování obránců vládne Radim Šimek. Produktivní reprezentant Radim Šimek, který ve 39 zápasech nasbíral skvělých 24 bodů za deset gólů a 14 asistencí. Mezi útočníky se nejlépe daří Petr Jelínkovi, který si připsal 36 bodů a s 16 góly je i nejlepším střelcem Liberce.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Filip Pešán
Kapitán: Branko Radivojevič
Hala (kapacita): Home Credit arena (7 500)
Poslední utkání: Výhra nad Třincem 4:3

SOUPISKA Liberce