Kohouti míří v letošní sezóně naposled do Mladé Boleslavi

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoučtí v pátek vyrazí k předposledním utkání na ledě soupeře. Tentokrát je čeká cesta do Mladé Boleslavi. S tou mají v baráži prozatím vyrovnané skóre, když nejprve Bruslaře porazili na jejich vlastním ledě, poté ale v plecharéně padli po prodloužení. Zatímco v základní části vyhrával ve vzájemných utkáních domácí tým, v barážových bojích je to prozatím naopak. Jak to dopadne tentokrát? Utkání na ledě ŠKOENERGO Arény startuje v pátek v 17:30.

Po nevydařeném utkání na ledě kladenských Rytířů si chtěli Kohouti napravit reputaci už třetím zápasem s Chomutovem. A to se jim povedlo! Dlouho bezgólové střetnutí rozhodla třetí třetina, ve které padly celkem čtyři branky. Tři z nich mířily do sítě Pirátů. Kohouti si tak ze severu Čech odvezli cenné tři body. „Co rozhodlo? Asi gól na 2:1,“ smál se Martin Janáček. „Myslím, že rozhodl první gól, který jsme dali, ten byl výstavní. Pak jsme sice inkasovali, ale celé utkání bylo vyrovnané, my jsme měli štěstí a dali jsme o dvě branky víc,“ vracel se k minulému zápasu.

⇒ Obránce Martin Janáček

Druhé představení Hanáků v chomutovské SD Aréně vypadalo mnohem lépe než úvod baráže, kdy byli prvním soupeřem Olomouckých právě Piráti. Zatímco první duel hokejisté Mory nezvládli, ten druhý vyhráli poměrem 3:1. „Nebylo to poprvé, co jsme s nimi hráli. Nehráli jsme tak ustrašeně jako v prvním zápase. U nich určitě hraje velkou roli psychika, protože už jsou podruhé v baráži a bojují o udržení. Navíc mají i nějakou marodku, nedaří se jim, a to se možná odráží i v jejich hře,“ hledal důvod kohoutího úspěchu a zároveň chomutovského trápení olomoucký bek.

V pátek Mora završí své týdenní putování po stadionech barážových soupeřů třetím utkáním na ledě Boleslavských. První vzájemný zápas dvou prvoligistů přinesl body na účet Kohoutů, kteří Bruslaře přetlačili díky prostřední dvacetiminutovce 3:2. Odveta ale vyšla lépe Boleslavským. Na plný bodový zisk však díky nezdolnosti olomouckých hokejistů nedosáhli. Hanáci se totiž necelé čtyři vteřiny před koncem postarali o srovnání na 2:2. Po prodloužení ale brala dva body přece jen Boleslav.

Zajímavosti zápasu

⇒ Utkají se dva týmy, které momentálně vedou barážovou tabulku. Mladá Boleslav je první, Olomouc o skóre druhá.

⇒ V zápase na ledě Bruslařů zvítězili Kohouti, naopak v Olomouci brala dva body za výhru v prodloužení Mladá Boleslav.

⇒ Druhý vzájemný zápas byl především v režii dvou slovenských brankářů, na straně Kohoutů jím byl Tomáš Halász, v brankovišti Boleslavských pak Michal Valent.

⇒ Nejproduktivnějším hráčem Mory je David Ostřížek (4+5), mladoboleslavský Tomáš Klimenta nasbíral šest bodů (3+3).

„S Boleslaví jsou to pokaždé vyrovnané zápasy a rozhoduje to, kdo dá první branku. Pak se samozřejmě hraje líp ať už je to doma nebo venku. My se snažíme vždy hrát naplno, ale každý zápas je jiný. Teď jedeme do Boleslavi a určitě budeme chtít z venku přivést znovu nějaké body,“ tvrdil rozhodně odchovanec Nového Jičína.

Zatímco v základní části vyhrával střetnutí dvou týmů z druhé nejvyšší soutěže vždy domácí celek, v baráži je tomu prozatím naopak. „Těžko říct, čím to je. Jestli se nám daří víc na jejich ledě než doma… Mělo by to být naopak, mělo by nám to doma proti nim jít víc, už jen z toho důvodu, že tady máme výbornou kulisu. Budeme se muset víc soustředit,“ tvrdil hráč nosící dres s číslem 14.

Mladoboleslavští poznali hořkost porážky během barážových bojů pouze dvakrát, když poprvé padli právě s Hanáky 2:3, poté s Chomutovem 2:3 po prodloužení. V posledních čtyřech kolech se z vítězství vždy radovali zelenobílí. Nejprve těsně porazili Kladno 2:1 po samostatných nájezdech, následovala další těsná výhra nad Olomoucí 3:2 v prodloužení a do třetice výhra 2:1 nad Chomutovskými. V posledním zápase si ale Bruslaři zastříleli proti Kladnu, kterému nasázeli hned šest branek (6:2). „Je možné, že když v minulém zápase tak vysoko porazili Kladno, mohli by proti nám trošku polevit. Ale uvidíme, to se dozvíme až v průběhu utkání,“ uvažoval pětadvacetiletý hokejista.

⇒ BK Mladá Boleslav

Kanadské bodování Bruslařů je velmi vyrovnané, hned tři útočníci získali během sedmi zápasů šest bodů, a to Tomáš Klimenta (3+3), Michal Broš a kapitán týmu David Výborný (oba 2+4). O bod méně má Richard Jarůšek (3+2), o třetí místo se shodně s pěti body dělí Martin Látal (1+3) a Pavel Musil (3+1). Nejproduktivnějšími zadáky jsou Milan Toman a Lukáš Bohunický (0+3).

Brankářskou jedničkou Mladé Boleslavi je slovenský gólman Michal Valent, který se v baráži může chlubit slušnými statistickými údaji, a to 92,27% úspěšností a průměrem inkasovaného gólu na zápas 1,81. Řadí se tak na třetí místo mezi brankáři barážové čtveřice, hned za oba olomoucké maskované muže.

Pro fanoušky Kohoutů, kteří nevyrazí přímo do Mladé Boleslavi, bude připraven textový on-line přenos. Utkání můžete sledovat také díky TipsportTV prostřednictvím živého přenosu. Úvodní buly bude ve ŠKOENERGO Aréně vhozeno v 17:30 hodin. Vstupné se pohybuje v rozmezí od 40 do 110 Kč, děti do 130 cm mají vstup zdarma.