Kohouti míří znovu na Slovensko. V odvetě vyzvou Nitru

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Potřetí v řadě se Olomouc postaví slovenskému soupeři. A podruhé v novodobé historii klubu to bude Nitra. První zápas Mory a Nitry vyšel lépe právě týmu východních sousedů, a Kohouti tak chtějí skóre vzájemných zápasů srovnat na 1:1. Příležitost mají už v úterý od 17 hodin, kdy zamíří v letošní přípravě naposled na Slovensko. Nedávná cesta do Skalice Hanákům vyšla, když slavili vítězství nad Skalicou, bude přát slovenský led Kohoutům i tentokrát? To

Závěru přípravy na extraligovou sezónu 2014/2015 je ve znamení kvarteta zápasů se slovenskými soupeři. Jako první vyzkoušela led plecharény Nitra, která si s Kohouty poradila možná až překvapivě lehce a domů odjížděla po výhře 3:1. Poté ale vyrazili za hranice Olomoučtí a vyzvali nedalekou Skalicu, se kterou si napravili pošramocenou reputaci, když zvítězili 5:2.

„V týdnu s Brnem to byly hodně těžké zápasy, navíc nám to nesedlo. Potom s Nitrou jsme sice dobře začali, ale soupeř nás možná uspal svým výkonem. Když se pak zvedli, už jsme na to neuměli zareagovat. O zápase se Skalicou kluci sami říkali, že u nich ta kvalita až taková nebyla. Možná zkoušeli nové hráče,“ ohlédl se za posledními čtyřmi zápasy Marek Laš.

⇒ Útočník Marek Laš

Zatímco před vlastními fanoušky vyšla domácím jen první třetina, střetnutí se Skalicou měli Hanáci pod kontrolou téměř po celý zápas, a tak se trenéři rozhodli za stavu 5:0 Moru, dát šanci v bráně i teprve osmnáctiletému Jakubu Urbischovi. V čem byl ale rozdíl mezi dvěma prvními zápasy s týmy ze Slovenska?

„Nitra hrála loni špičku slovenské extraligy, tuším, že hráli finále play-off. Myslím, že zápas s Nitrou jsme měli vyhrát, byli jsme lepší tým, jen se to nepovedlo. A Skalica…mají slabší tým a také nám utkání vyšlo, čemuž odpovídal výsledek,“ uvažoval.

Zajímavosti zápasu

⇒ První vzájemné utkání Olomouce a Nitry vyznělo lépe pro slovenský tým, který zvítězil 3:1.

⇒ V Nitře působil i exolomoucký brankář Štefan Žigárdy a útočník Lubomír Korhoň.

⇒ Trenérem Nitry je čtyřnásobný mistr české extraligy se Vsetínem Antonín Stavjaňa.

Už v úterý čeká hokejisty Olomouce druhá cesta k východním sousedům. Na programu je odvetné utkání s Nitrou. Kohouti by rádi odčinili nepovedený první vzájemný zápas, kdy se za záda Vlastimila Lakosila podařilo dopravit puk pouze jednou. Co se tedy musí změnit? „Nijak bych to nedramatizoval. Důležité je jít do zápasu s čistou hlavou, tak jako pokaždé. Bylo by dobré, kdyby se to povedlo, aby byla pohoda v kabině,“ tvrdila předsezónní posila Mory.

Během přípravy se Nitra zúčastnila Rona Cupu, kdy nejprve porazila loňského mistra české extraligy Zlín 5:2, poté ovšem podlehla druhému z loňských finalistů, brněnské Kometě, 1:5. Třetím soupeřem slovenského týmu byl maďarský Alban Volan účastnící se rakouské EBEL ligy. Po dvou prohrách Nitra zase najela na vítěznou vlnu a porazila právě Olomouc (3:1) a Nové Zámky vysoko 8:4.

⇒ HK Nitra

Příprava je sice k tomu, aby se tým sehrál, do startu Tipsport extraligy ale zbývají necelé dva týdny, a tak je potřeba doladit poslední detaily. V defenzivě Hanáků čas od času dojde k chybě, kterou soupeř dokáže potrestat. „Záleží na celém týmu, jak brání. Něco jsme si k tomu řekli a máme asi čtrnáct dní na to, abychom se dali dohromady a před soutěží to začalo klapat,“ dodal sedmadvacetiletý útočník.

Pro fanoušky Kohoutů, kteří nevyrazí přímo do Nitry, bude připraven textový on-line přenos. Úvodní buly posledního venkovního přípravného zápasu bude vhozeno v 17 hodin.

Sestavy z posledních utkání

HK Nitra Lakosil – Beck, Kloz, Bajtek, Kováčik (A), Mráz – Novák M, Pavlíček, Slovák, Štefanka J., Pupák – Nádašdi (C), Ordzovenský, Ručkay J., Lelkeš, Piačka – Novák L., Ručkay H., Stümpel, Tománek.Trenér: Antonín Stavjaňa.

HC Olomouc: Vošvrda (49. Urbisch) – Ondrušek, Jaroměřský, Bartoň (C), Staněk, Majeský, Skrbek, Houdek – Marosz, Rác, Dlouhý – Zuzin, Diviš, Buc – Kucharczyk, Knotek, Selingr – Pekr, Švaňhal, Jergl.Trenér: Petr Fiala.