Kohouti se ve druhém zápase přípravy podívají do nové třinecké Werk arény

Jan Matúš
O L O M O U C – V pátek čeká olomoucké hokejisty jejich druhý přípravný zápas, tentokrát se střetnou se soupeřem z opačného pólu, protože po prvoligové Třebíči nyní otestuje kádr Kohoutů jeden z aspirantů na extraligový titul, tým HC Oceláři Třinec. Zápas se odehraje v nové třinecké Werk aréně a start utkání je naplánován netradičně už na 11 hodin.

Olomoučtí hokejisté už mají za sebou svůj první přípravný zápas, představili se na ledě dlouholetého soupeře z první ligy, a to Horácké Slavie Třebíč. Mora do tohoto utkání nevstoupila příliš dobře a po dvou třetinách dokonce vedl tým z Vysočiny už 3:0.

⇒ Brankář Tomáš Vošvrda

Do třetí třetiny vstoupili Kohouti s velkým odhodláním otočit vývoj utkání na svou stranu. Jiskřičku naděje vykřesal Švaňhal, ale Třebíč rychle kontrovala čtvrtou brankou. Svěřenci Petra Fialy však nesložili zbraně a dokázali se díky brankám Jaroměřského a Novotného přiblížit na rozdíl jediné branky, ale domácí celek si své vítězství pohlídal, a tak nakonec Třebíč porazila Olomouc těsně 4:3.

Hanákům nezbývá nic jiného než hodit prohrané utkání za hlavu a připravit se na další utkání, které je čeká už v pátek. Tentokrát se postaví soupeři, který patří k extraligové smetánce, protože je pravidelným účastníkem bojů o Masarykův pohár. Mora se totiž ke svému druhému utkání vydá do Slezska, kde jí čeká zápas proti třineckým Ocelářům.

Do brány by se měl tentokrát postavit Tomáš Vošvrda, pro kterého to bude jeho první start v letošní sezóně, protože v Třebíči odchytal celé utkání Jiří Trvaj. „Už se hodně těším na zápasové tempo, protože mi to přece jenom dá více než trénink. Bohužel se však bojím, že budu mít větší problémy sám se sebou, abych to v bráně zvládl celých šedesát minut, než s třineckými hráči,“ svěřil se před svým prvním zápasem olomoucký brankář Tomáš Vošvrda.

Třinečtí Oceláři před extraligovou sezónou 2014/15 ztratili mnoho skvělých jmen ze své soupisky, jako třeba Václava Varaďu, Radka Bonka a Jana Peterka, kteří se rozhodli ukončit svou hokejovou kariéru. Tým však také opustil velký snajpr Martin Růžička, jenž se mimo jiné ve své kariéře představil i v dresu Olomouce. Růžička bude své štěstí zkoušet v KHL, kde podepsal smlouvu s Traktorem Čeljabinsk. Nadále už ve týmu Ocelářů nebudou působit ani Marek Zagrapan a David Květon. První jmenovaný bude působit v Košicích a druhý v Mladé Boleslavi.

Zajímavosti zápasu

⇒ Třinec se po sezóně rozloučil se svými dlouholetými oporami Peterkem, Bonkem, Varaďou a Růžičkou.

⇒ Oceláři získali velmi cenné posily jako jsou Klesla, Kreps a Plíhal.

⇒ Proti Olomouci se mohou v pátek představit Rostislav Marosz a Jakub Kindl, kteří bojují o místo v třinecké sestavě.

⇒ V předešlé sezóně vyhrál Třinec v přípravném utkání na svém ledě 5:3.

Třinec však nelenil a tyto ztráty nahradil více než dobře, protože do týmů přichází z NHL zkušený obránce Rostislav Klesla, který strávil v zámořské soutěži úctyhodných 14 sezón. Z finské SM ligy dále získali Oceláři do svého týmu velice dravé útočníky Kamila Krepse a Tomáše Plíhala, kteří mají taktéž velké zkušenosti s hokejem v zámoří. Do Třince se poté ještě stěhují bratři Douderové z Kladna a Lukáš Žejdl z pražské Slavie. Třinec bude mít v této sezóně na soupisce i polské jméno, protože do týmu přišel Aron Chmielewski z Krakowa.

Navíc budou Oceláři v příští sezóně působit ve zcela nové Werk aréně, kterou z velké části zaplatil právě třinecký hokejový klub. Kapacita nové haly je 5 200 míst a aréna nebude využívána pouze hokejovým klubem, ale bude plnit funkci multifunkční haly, a tak se v ní budou konat i různé kulturní akce. „Stavbu nové arény měli na svých bedrech lidé, kteří stavěli i tu libereckou, a tak věřím, že bude hodně vydařená, protože se bude hodně podobat právě té v Liberci, kterou jsem mohl poznat hodně dobře během svého působení zde,“ pověděl na adresu nové arény v Třinci Vošvrda.

⇒ HC Oceláři Třinec

Utkání se však navíc sehraje netradičně už v 11 hodin, a Oceláři tak sehrají dvě utkání během 18 hodin, protože ve čtvrtek je čeká slavnostní otevření nové haly, kdy zde přijedou Bílí Tygři z Liberce. „Měl jsem už možnost sehrát utkání tak brzo, když jsem ještě působil v Liberci, kde jsme museli právě některé zápasy už odehrát v dopoledních hodinách. Musíme se prostě přeladit na zápasové tempo, protože normálně máme v tomto čase teprve normální trénink,“ pověděl na závěr k brzkému startu utkání Tomáš Vošvrda.

Druhý přátelský zápas Olomouckých je na programu v pátek od 11 hodin v nové Werk aréně v Třinci. Pro fanoušky Kohoutů, kteří nevyrazí své oblíbence podpořit přímo na místo utkání, bude připraven textový on-line přenos. Vstupné na zápas činí 50 Kč nebo 30 Kč.

Sestavy z předchozích utkání

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Klesla, Pisárik, Foltýn, Zíb, Galvas, Nosek, Heider – Adamský, Polanský, Gašparovič – Kindl, Žejdl, Rákos – Chmielewski, Marosz, Dravecký – Hrňa, Matuš, Cienciala.

HC Olomouc: Trvaj – Jaroměřský, Vyrůbalík, Kadela, Dresler, Janáček, Hraško, Škůrek, Rašner – Matai, Patera, Laš – Herman, Diviš, Švaňhal – Buc, Machač, Zuzin – Novotný, Králík, Lehečka.