Kohouti uzavřou základní část v Jihlavě. Přidají pátou výhru v řadě?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Utkání s Kometou vyšlo Kohoutům na jedničku. A navázat na něj budou chtít i v posledním zápase základní části, kdy vyráží do Jihlavy. Houževnatá Dukla umí své soupeře pořádně potrápit, naposled to předvedla proti Hradci Králové, který porazila. Olomouc má však za sebou tři důležité výhry a touží po další, která jí může zajistit přímý postup do čtvrtfinále. Rozhodující utkání začíná v neděli v 16:20.

Lepší vstup do utkání proti Kometě si Kohouti mohli jen těžko představit. Už ve třetí minutě vedli 2:0, v polovině zápasu svůj náskok zdvojnásobili. Brno pak utkání zdramatizovalo dvěma brankami, domácí si však svou výhru pojistili dalšími třemi góly. Díky vysoké výhře tak Hanáci zůstali ve hře o šesté místo a mohli být spokojení. „Tlačili jsme se do branky a nechci říct, že to bylo tou zimou, na kterou Kometa není zvyklá, ale myslím, že jsme měli začátek zápasu lepší, podařilo se nám dát rychlé branky, a to zápas rozhodlo,“ tvrdil František Skladaný.

Mrzet je mohly jen dva inkasované góly ve třetí třetině. „Je to hokej a stává se, že se zápas i při vysokém vedení dá prohrát nebo že to soupeř dokáže otočit, takže jsme samozřejmě čekali, že to Kometa ještě může zdramatizovat. Naším cílem ale bylo, abychom je k tomu nepustili,“ vracel se k utkání hokejista, který v Olomouci působí třetí sezónu.

S výsledky po dlouhé reprezentační pauze mohou být Olomoučtí opravdu spokojeni. Nejprve poprvé v sezóně porazili Spartu, poté předvedli parádní obrat v Mladé Boleslavi. Nakonec si v posledním domácím utkání základní části vyšlápli na brněnskou Kometu. „Rozhodně nám to pomůže, protože je stále ve hře šestka. Je to v našich rukách a musíme se na ten zápas soustředit. Pokud do toho dáme všechno, šance stále je a já pevně věřím, že se nám to podaří,“ řekl útočník nosící na dresu číslo dvacet.

V posledním zápase základní části je ale čeká houževnatá Jihlava, kterou Kohouti porazili v prvním vzájemném utkání 3:0, pak ale dvakrát prohráli v prodloužení 2:3 a v přátelském utkání během reprezentační pauzy remizovali 2:2. „Doma je to úplně jiný mančaft. Hrají agresivní hokej, takže nás asi čeká hodně fyzické hry a dobruslování. Myslím, že to bude velmi náročný zápas,“ uvědomoval si pětatřicetiletý forvard.

Jihlava se pomalu, ale jistě připravuje na důležité boje o udržení v nejvyšší soutěži, co je ale podle zkušeného útočníka její nejsilnější stránkou? „Určitě bojovnost. Snaží se všechno dobruslovat, zbytečně nevymýšlet a hrát jednoduše,“ uvažoval.

Z KABINY SOUPEŘE: Jihlava porážkou Mountfieldu ukončila sérii porážek a chystá se na baráž

Jihlavě nevyšel únor tak, jak si představovala. Hned na úvod sice slavila senzační vítězství nad brněnskou Kometou 2:0, pak ale podlehla Vítkovicím 0:3 a vedoucí Plzni vysoko 1:6. Reprezentační přestávku si Dukla zpestřila utkáním s Chabarovskem, Amuru ale podlehla těsně 1:2. S Olomoucí pak remizovala 2:2. Po dlouhé reprezentační pauze odehráli Jihlavští dvojutkání s Libercem, kterému však nedokázali dát více než jednu branku (1:4 a 1:2). V dosud posledním zápase však porazili favorizovaný Hradec Králové 4:2.

O prostor v jihlavské brance se dělí hned tři brankáři. Nejzkušenější z maskovaného tria, Lars Volden, odchytal 21 zápasů s úspěšností 90,44 %. Lednová, únorová a březnová utkání však trenéři dělí mezi jeho mladší kolegy, a to Jakuba Škarka, který odchytal 20 zápasů a drží si úspěšnost na čísle 90,75 % a Josefa Kořenáře, který zatím nastoupil do devíti utkání a dosáhl úspěšnosti 91,26 %.

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je kapitán Tomáš Čachotský, který v 51 utkáních nasbíral 28 bodů za deset gólů a osmnáct asistencí. O deset bodů méně má na svém kontě Josef Skořepa, který devětkrát gól vstřelil a devětkrát na něj nahrál. Jen o tři body méně má obránce Matěj Stříteský, který si ve třiceti zápasech připsal osm gólů a sedm asistencí.