Kohouti v play-off: výborná oslabení a střelmistr Irgl

Kamila Ludwigová
O L O M O U C – Generali play-off 2018 je pro Hanáky minulostí, v tomto článku se tak ještě pojďme vrátit ke statistikám právě z této fáze sezóny. Dozvíte se třeba, kdo z hráčů strávil na ledě nejvíce času, jak si Kohouti vedli v přesilovkách a oslabeních, či jaká byla úspěšnost jejich střelby.

Týmové statistiky

V Generali play-off kohouti odehráli celkem devět zápasů. Ze čtyř z nich vyšli vítězně, jedno utkání musely rozhodovat samostatné nájezdy, v těch Hanákům bonusový bod vystřelil Zbyněk Irgl, který si díky tomu připsal na plzeňském ledě hattrick. Celkově Mora nastřílela v play-off 17 branek a 25 jich obdržela. Nejvíce branek kohouti nastříleli v druhých a třetích třetinách, kdy se trefili šestkrát, v prvních třetinách skórovali čtyřikrát. Střel Hanáci vyprodukovali 238, vlastní úspěšnost střelby 7,1% je řadí na šestou příčku z deseti týmů, které se Generali play-off účastnily. Na svou branku dovolili kohouti soupeřům vystřelit 255krát.

Olomouc v play-off odehrála 41 oslabení, ve kterých inkasovala 4 branky, její procentuální úspěšnost byla tedy 90,24%, což ji řadí na třetí příčku v této disciplíně. Stejně jako v základní části, i v play-off dokázali kohouti ve vlastní početní výhodě skórovat, a to jedenkrát, když se na zlínském ledu prosadil David Ostřížek. Přesilových her měli Hanáci k dispozici 26 a tři z nich využili, procentuální úspěšnost využití početních výhod činila 11,54%. V přesilovkách vyprodukovali hráči Mory 28 střel a 10,71% z nich skončilo za zády soupeřova brankáře.

V Radegast indexu se Olomouc umístila na šestém místě, když získala 165 bodů za 107 hitů a 106 zblokovaných střel. Všech devět zápasů Olomouce navštívilo 49028 diváků. Na domácí zápasy dorazilo v průměru 4930 fanoušků, na stadiony soupeřů přišlo průměrně 5861 diváků.

Individuální statistiky

Bodově se v Generali play-off nejvíce dařilo Zbyňku Irglovi, když v devíti zápasech nasbíral osm bodů za čtyři branky a čtyři asistence. Nejproduktivnějším obráncem se stal mladý Jakub Galvas, který získal pět bodů za jeden gól a čtyři přesné přihrávky. Nejvíce branek, čtyři, nastříleli Zbyněk Irgl a David Ostřížek.

Nejčastěji prověřoval soupeřova brankáře Zbyněk Irgl, který vyslal 25 střel. Nejúspěšnější, co se využívání střelby týče, byl Petr Strapáč, jehož úspěšnost střelby byla 23,08%. V hodnocení plus minus skončil nejlépe Jan Jaroměřský s dvěma plusovými body.

Hned tři hráči trávili v průměru více než dvacet minut za zápas na ledě, byli to Lukáš Galvas (21:38 min/zápas), Martin Vyrůbalík (21:25) a Jakub Galvas (20:55). Nejvytěžovanějším útočníkem byl Jan Knotek, který byl ve hře průměrně 18 minut a 52 vteřin.

Jan Knotek byl nejtrestanějším hráčem kohoutů, v devíti utkáních obdržel 14 trestných minut. Celkově šest hráčů v play-off vůbec nefaulovalo, byli to Lukáš Galvas, Vilém Burian, Miroslav Holec, Aleš Jergl, Robin Staněk a Jakub Matai. V nadstavbové části sezony dostávali Hanáci pouze dvouminutové tresty.

Robin Staněk hrál nejtvrději – v sedmi zápasech třináctkrát hitoval soupeře. Nejvíce střel zblokoval Lukáš Galvas. V Radegast indexu nasbírali Robin Staněk a Martin Vyrůbalík shodně dvaadvacet bodů. Nejúspěšnějším útočníkem v Radegast indexu se stal Petr Strapáč se třinácti body.

V brance stál během celého play-off Branislav Konrád. Celkově odchytal 558 minut a mířilo na něj 253 střel. Slovenský brankář v olomouckých barvách v průměru obdržel 2,47 branek na zápas a jeho procentuální úspěšnost zákroků činila 90,91%. Brankář s číslem 42 na zádech si připsal jednu brankovou asistenci a od rozhodčích obdržel čtyři trestné minuty.