Kohouti vyzvou Liberec! Obstojí proti mistrovi i podruhé?

Martin Vavruša
O L O M O U C – Podruhé v letošním ročníku Tipsport extraligy vyzvou Kohouti úřadujícího mistra z Liberce a opět na svém vlastním ledě. V minulém utkání nerozhodlo šedesát minut ani následné prodloužení a bod navíc pro Olomouc vystřelil až v třetí sérii nájezdů Petr Strapáč. Liberec má ale v posledních zápasech formu a bude chtít Hanákům porážku vrátit. Uhájí Kohouti vlastní led také tentokrát? Zápas začíná v netradičních 17:20.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Vilém Burian

V nedělním zápase na ledě Třince Olomouc dlouho vzdorovala, ale nakonec podlehla vysoko 0:4. „Dlouho to bylo vyrovnané, ale my jsme byli dopředu trochu jalovější, takže jsme si nevypracovali nějaké větší šance, a když už tam nějaké náznaky byly, tak jsme to nedotáhli do konce. Nepovedlo se nám dát gól a v závěru, když jsme se snažili jít víc dopředu, tak nám tam napadaly tři branky a bylo po zápase,“ smutnil Vilém Burian.

⇒ Útočník Vilém Burian

V dalším utkání Kohouti na svém ledě přivítají Liberec, s kterým se již jednou v letošním ročníku extraligy potkali. Tehdy svítily po šedesáti minutách na světelné tabuli dvě jedničky a rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých se trefil Petr Strapáč. „Žádná přestřelka se asi nečeká ani tentokrát. Bude to urputný boj a každý gól bude hrát velkou roli, ale doufám, že už protrhneme tu střeleckou smůlu, která se nás drží. Po sedmi výhrách bude Liberec v dobrém rozmaru, ale my jim tu sérii půjdeme ukončit,“ věřil hráč s číslem dvacet čtyři.

Na soupisce Bílých Tygrů figuruje hned několik zajímavých jmen. Za zmínku stojí například Branko Radivojevič, Milan Bartovič či současný lídr týmových tabulek v kanadském bodování, Petr Jelínek. „Ten tým je vyrovnaný a netáhnou ho jen určití hráči. Dokáže to strhnout kdokoliv, takže si musíme dávat pozor v každém střídání,“ varoval rodák z Třebíče.

Trenérem hostů je Filip Pešán, který zavedl několik novinek do letní přípravy Bílých Tygrů. Asi tou nejznámější je trénink na ledě hned v jejích začátcích. „Myslím si, že to není špatná věc, ale je na každém týmu, jakou si zvolí přípravu. Liberci se v posledních sezónách daří, takže jim to zřejmě svědčí,“ hodnotil Vilém Burian.

Z KABINY SOUPEŘE: Liberec na vítězné vlně

Pokud to někdy vypadalo, že by mohl Liberec zažívat mistrovskou kocovinu jako už před ním Zlín či Litvínov, v posledních zápasech to Bílí Tygři definitivně vyvrátili. Ze sedmi utkání brali vždy po třech bodech a tabulkou vystoupali už na čtvrté místo. Poslední tým, na který Severočeši nestačili, byl Litvínov, z nějž si odvezli jeden bod za prohru v prodloužení.

V sedmi vítězných zápasech Liberec mohl spoléhat na brankářskou dvojici Ján Lašák a Roman Will, která inkasovala dohromady jen čtyři branky a ze stejného počtu utkání si odnesla čisté konto. Liberecká jednička Ján Lašák držel nulu více než 180 minut, kdy vymazal střelce Mladé Boleslavi, Plzně a Karlových Varů ve třech po sobě jdoucích utkáních. Po jeho zranění pak v posledních dvou zápasech dostal důvěru Roman Will a ani on nezklamal. V Třinci inkasoval pouze jedenkrát a v domácím utkání se Zlínem se dokonce dočkal své první nuly v libereckém drese.

⇒ HC Bílí Tygři Liberec

Vedle silné defenzivy je nicméně zaostávající útok a nejlepší střelci mají na svém kontě jen šest branek. Ačkoliv u obránce Radima Šimka je toto číslo pozoruhodné, od útočníků Petra Jelínka a Dominika Lakatoše se po osmnácti odehraných zápasech čekalo více. Ještě větším zklamáním je ale Milan Bartovič, který dosud zaznamenal jen tři branky a pět asistencí a v ligových tabulkách mu patří až 94. místo.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Filip Pešán
Kapitán: Branko Radivojevič
Hala (kapacita): Home Credit arena (7 500)
Poslední utkání: vítězství nad Zlínem 4:0

SOUPISKA HC Bílí Tygři Liberec
STATISTIKY HC Bílí Tygři Liberec
ZMĚNY V KÁDRU HC Bílí Tygři Liberec
ZÁPASY HC Bílí Tygři Liberec

Držitelé průkazu ZTP/P, kteří jsou na vozíku, mají vstup na stadion na volnou vstupenku, musí se ale hlásit nejdříve 24 hodin před utkáním na mail akreditace@hc-olomouc.cz