Kohouti znají rozlosování extraligy! Proti mistrovi a nováčkovi během jediného víkendu

Redakce
O L O M O U C – Boje o body a to nejlepší umístění v tabulce sice teprve nedávno skončily a ty další začnou až zase v září, týmy působící v nejvyšší soutěži už ale znají rozlosování utkání pro příští sezónu. Kohouti se mohou těšit na zajímavé víkendy, kdy se během tří dnů v rámci derby utkají s Třincem i Zlínem, ale pár dní od sebe budou dělit i zápasy s úřadujícími mistry z Brna nebo nováčkem z Jihlavy.

Letošní ročník nejvyšší české hokejové soutěže odstartuje o den dříve než v minulém roce. K prvnímu utkání vyjedou Kohouti už 8. září, kdy vyzvou Chomutov. Na rozdíl od minulého roku ale v prvním zápase nové sezóny nastoupí na ledě soupeře.

Hned o dva dny později se ale fanoušci olomouckého hokeje mohou těšit na své oblíbence. Hanáci se mezi mantinely vlastního stadionu postaví nedalekým Vítkovicím. Hned v dalším týdnu čeká Kohouty pořádně nabitý program. Hanáci odehrají tři zápasy a vyzvou tři soupeře z druhé poloviny republiky, a to Plzeň, Liberec a Litvínov.

Na derby se Zlínem i Třincem dojde hned na konci září. Olomoučtí nejprve doma 24. září vyzvou Zlín, o pět dní později vyrazí na led Ocelářů. Další zajímavý víkend čeká Kohouty už 13. a 15. října kdy se nejprve v Brně postaví úřadujícím mistrům, hned poté doma přivítají nováčka soutěže – Jihlavu.

Prodloužený víkend si fanoušci svěřenců trenérů Venery, Tomajka a Motáka mohou zpestřit pikantním utkáním mezi Spartou a Olomoucí. Do hlavního města totiž Hanáci vyrazí v pátek 17. listopadu.

Zajímavé budou i vánoční svátky. Ještě před Štědrým dnem, tedy 22. prosince, přivítají Olomoučtí na svém ledě Hradec Králové, 26. prosince pak Zlín. Hned o dva dny později se Kohouti vydají do blízkého Třince, rok 2017 pak parta kolem kapitána Vyrůbalíka zakončí 30. prosince domácím duelem se Spartou. Poslední domácí utkání v základní části odehrají Kohouti proti brněnské Kometě 2. března. O dva dny později zakončí sérii 52 kol zápasem s Jihlavou.

Rozhodně je se na co těšit! Celý rozpis utkání najdete našem webu.