Kohouti znovu v akci! A-tým absolvoval první trénink na ledě

Johan Čáp
O L O M O U C – Po skoro čtyřech měsících šli hráči extraligové Olomouce znovu na věc! Kádr pod vedením kouče Zdeňka Venery se po hladkém průběhu suché přípravy a následném volnu vrhl po hlavě do přípravy na ledě. Trenérský štáb měl k dispozici takřka kompletní kádr včetně nadějných juniorů, kteří prozatím absolvují přípravu s A-týmem. Dopolední tréninkovou jednotkou odstartovalo osm dnů plných dřiny, první přípravné zápasy se už totiž rychle blíží, v úterý 1.8. zavítá do plecharény extraligový nováček z Jihlavy.

Pro mnohé to byl návrat po 120 dnech. Plocha olomouckého zimního stadionu ožila v pondělí dopoledne tréninkem extraligového A-týmu, který se ponořil pod taktovkou hlavního trenéra Zdeňka Venery za, pro léto už tradičního, mlžného oparu do tvrdého drilu. „Začátky jsou vždy těžké, zatím budou tréninky hodně o bruslení, technice a hře s pukem, tedy těch jednodušších věcech. Složitější cvičení a taktiku si necháváme spíše na srpen,“ nastínil lodivod střídačky plány na další dny.

Dvě početně podobné skupiny absolvovaly v součtu hodinu a půl trvající tréninkovou jednotku na ledě, stejná porce je čeká v tomto týdnu ještě sedmkrát, Kohouti totiž mají naordinovanou i dvoufázovou přípravu. „Na návrat na led jsem se těšil, uteklo to jako voda,“ přiznal upřímně Venera. „Aktuálně máme k dispozici pět pětek a Davida Ostřížka s Jakubem Galvasem, kteří zatím nemohou trénovat úplně naplno. Zužovat kádr začneme až po přípravných zápasech, zatím je tedy předčasné někoho dopředu odepisovat,“ shrnul aktuální složení mužstva.

A co posily? Otázka, která rezonovala nejen ve fanouškovské komunitě Hanáků, se také dostala na seznam dotazů po prvním tréninku. „Z nových tváří byl na ledě Antonín Pechanec a Lukáš Galvas, na poslední chvíli přijel na zkoušku také Dávid Buc. O jeho působení v klubu se rozhodne tento týden. Osobně bych vítal v týmu nějakého praváka do útoku, máme jich v týmu relativně málo,“ přeje si 59letý kouč. „Prozatím však o žádné nové posile nevím,“ negoval všechny spekulace veřejnosti a médií.

„Hráči jsou po zdravotní stránce až na dvě zmiňované výjimky, Kubu Galvase s Ostřížkem, zatím v pořádku,“ prozradil bývalý kouč Komety nebo Zlína aktuální stav kádru. „Braňo Konrád byl sice v mezisezónní pauze na menším zákroku, ale na tréninku byl k dispozici. Uvidíme však, co s ním udělá zátěž. Podobný případ je i Jirka Řípa, který se vrací po promaroděné sezóně,“ dodal na závěr dva menší otazníky.

Poprvé na ledě byli kromě nových hráčských akvizic i trenérské posily, asistent Zdeněk Moták a trenér brankářů Jan Littner. „Se Zdeňkem se znám z dřívějších dob, s Honzou jsme už byli celé léto, takže spolupráci hodnotím zatím na jedničku“ kvitoval Venera „chemii“ mezi trenérským štábem. První zápasová zkouška nově doplněného realizačního týmu je na pořadu dne v úterý 1.8. na domácí půdě s Jihlavou, o dva dny později pak narazí na stejném místě na třinecké Oceláře

Seznam hráčů na prvním tréninku: Branislav Konrád, Martin Falter - Jakub Galvas, Lukáš Galvas, Tomáš Houdek, Jan Jaroměřský, Jiří Ondrušek, Lukáš Rutar, Lukáš Spurný, Robin Staněk, Martin Vyrůbalík, David Škůrek - Vilém Burian, Jan Eberle, Jakub Herman, Miroslav Holec, Aleš Jergl, Jan Knotek, Rok Macuh, David Ostřížek, Roman Rác, Jiří Řípa, František Skladaný, Petr Strapáč, Roman Vlach, Kevin Sundher, Antonín Pechanec, Dávid Buc