Kohouty čeká náročný týden. Čtyřzápasový kolotoč odstartují v dohrávce se Spartou

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olympiáda už zná své hokejové vítěze a extraliga se po dlouhé reprezentační pauze pomalu vrací do svých kolejí. Kohouty čeká hned v prvním kole těžký soupeř, a to pražská Sparta. Hanáci týmu z hlavního města třikrát podlehli, v zápasech o všechno mu však chtějí vrátit porážky i s úroky. Možnost mají hned v dohrávce, která je čeká už v pondělí od 18 hodin!

Konec ledna a začátek února Kohoutům příliš nepřál. Hanáci se museli smířit se třemi prohrami v řadě, v posledním utkání před dlouhou reprezentační pauzou však porazili před vlastními fanoušky Pardubice a mohli si alespoň trochu oddechnout. Po dlouhé pauze už se však těší na zápasové tempo. „Všichni se moc těšíme. Byla dlouhá pauza a teď nás čeká rozhodující a náročný týden. Je to dohrávka, takže zápas k dobru a daly by se z toho vyválčit nějaké body,“ uvažoval Vilém Burian.

Olomoucké áčko dostalo hned na úvod reprezentační přestávky volno, pak už se ale vrátilo k poctivé přípravě na nadcházející zápasy. „Hned na začátku jsme měli asi pět dnů volna, takže jsme si odpočinuli. Pak jsme zase začali trénovat a připravovat se na závěrečnou fázi sezóny, abychom to zvládli co nejlépe,“ prozradil.

Dalším soupeřem bude v dohrávce 48. kola pražská Sparta, na tu ale Kohouti v dobrém nevzpomínají. Týmu z hlavního města ve všech třech předchozích utkáních podlehli, dvakrát ale brali bod za prohru 2:3 po prodloužení a 2:3 po samostatných nájezdech. „Myslím, že jsme v těch zápasech nehráli špatně, ale nepodařilo se nám z toho získat moc bodů. Jednou jsme s nimi prohráli po prodloužení, jednou po samostatných nájezdech a jednou v normální hrací době, i když si myslím, že ten zápas špatný nebyl. Teď to ale samozřejmě budeme chtít napravit, zlepšit si reputaci proti nim a vyhrát,“ řekl odhodlaně olomoucký útočník.

Ani Spartě se v posledních kolech nedařilo. Postupně podlehla Plzni 2:4, Kometě po prodloužení 3:4, Hradci Králové 1:4 a Liberci až po samostatných nájezdech 2:3. Běhm reprezentační přestávky odehrála Sparta dva přátelské utkání proti zahraničním soupeřům. Moskevské Dynamo porazila po samostatných nájezdech 5:4, Norsku však podlehla 1:3. „Možná, že když se jim nedařilo, taky vyhlíželi pauzu, aby si trochu odpočinuli a srovnali hlavy. Je jasné, že budou pod tlakem. Budou chtít mít lepší výsledky, než měli a urvat za každou cenu play-off. Myslím si, že by mohli být trochu svázanější a my bychom toho mohli využít. Půjdeme do toho rozhodně na sto procent,“ měl jasno hokejista, který v Olomouci působí druhou sezónu.

Hanákům zbývají do konce základní části čtyři zápasy a všichni si uvědomují, jak důležité budou. „Jsou to moc důležité zápasy, které vlastně rozhodují o celé sezóně. Máme nějaké body k dobru před jedenáctou příčkou. Budeme chtít samozřejmě postoupit do desítky. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo jeden nebo oba první zápasy venku dát a zajistit si postup do play-off dřív než v těch posledních zápasech,“ dodal.

Z KABINY SOUPEŘE: Sparta po reprezentační přestávce vyhlíží restart

Sparta se svými výkony v letošní sezóně příliš spokojená být nemůže. A jinak tomu nebylo ani v posledních čtyřech kolech před reprezentační pauzou, kdy nejprve podlehla Plzni 2:4, poté Kometě po prodloužení 3:4, Hradci Králové 1:4 a nakonec ve vyrovnaném utkání Liberci 2:3 po samostatných nájezdech. Reprezentační přestávku si pak zpestřila dvěma přátelskými zápasy. Moskevské Dynamo porazila v gólové přestřelce po samostatných nájezdech 5:4, na Nory však Spartě síly nestačily (1:3).

Brankářskou jedničkou je s pětadvaceti odchytanými zápasy Sami Aittokallio, který si drží úspěšnost na 92,03 procentech. V obraně se nejvíce daří zkušenému Zbyňku Michálkovi, který ve 27 zápasech nasbíral už 15 bodů za pět gólů a deset asistencí. Nejproduktivnějším útočníkem je s 35 body Lukáš Pech.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: František Výborný
Kapitán: Petr Vrána
Hala (kapacita): O2 arena (17 037)