Kohouty čeká zápas s utrápeným Dynamem. Přidá Olomouc další výhru?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti v posledním utkání doma udolali Mladou Boleslav a na dobrý výkon by rádi navázali hned v dalším zápase. K tomu vyrazí do Pardubic. Východočeské Dynamo se v probíhajícím ročníku znovu trápí. Během dosud odehraných kol se radovalo z výhry jen třikrát. První vzájemný zápas Hanáků a Pardubic skončil těsným rozdílem, jak dopadne ten druhý? To můžete zjistit v pátek od 17 hodin.

Po pěti těsných prohrách se Kohouti v utkání s Mladou Boleslaví znovu radovali ze zisku tří bodů. I tentokrát šlo o velmi vyrovnaný zápas, Hanáci ale svého soupeře přestříleli a za záda hostujícího brankáře poslali puk dvakrát. Bruslaři vyzráli na Konráda jen jednou. Co ale bylo klíčovým momentem střetnutí? „Asi to, že jsme po vyrovnávacím gólu na 1:1 dali zase hned gól na 2:1. Tím jsme se uklidnili a dotáhli to do úspěšného konce,“ vracel se k zápasu s Bruslaři Robin Staněk.

⇒ Obránce Robin Staněk

I v minulém roce odehráli Kohouti s Mladoboleslavskými velmi vyrovnané zápasy. Dvakrát však rozhodoval třígólový rozdíl, a to v neprospěch Hanáků, dvakrát se ale z těsného vítězství radovali právě Hanáci. V letošním roce má Olomouc na svém kontě už dvě výhry proti Bruslařům. Z Čech nejprve přivezla výhru s čistým kontem (2:0), doma rozhodoval rozdíl jediné branky (2:1). Že by byl ale zápas náročnější než předchozí utkání s Kohouti nemyslí. „Bylo to jako každý jiný zápas. S téměř každým se taháme o gól nebo o dva, takže podle mě to bylo takové normální utkání. Každý zápas je pro nás těžký,“ přiznal olomoucký obránce.

Hanáci se potýkají s nízkou produktivitou. Během dosud odehraných patnácti kol nejvyšší soutěže se přes hranici tří branek přehoupli jen dvakrát. Co se musí změnit? „Musíme se na to víc soustředit, víc se tlačit do branky a jít gólům naproti. Někdy to tam nepadá, jindy třeba ano. Nesmíme si z toho dělat těžkou gólů. Když nedáváme moc gólů, nesmíme jich ani moc dostávat,“ věděl hráč nosící dres s číslem 65.

Po necelém týdnu stojí před Olomouckými další soupeř. Hanáci míří na led Pardubic, které zatím nepodávají takové výkony, jaké by chtěly a krčí se na posledním místě tabulky. Na účast v předkole momentálně ztrácí dvanáct bodů. „Nikdo nechce být dole v tabulce. Pro nás je to ale zápas jako každý jiný. Hrajeme stejně proti Pardubicím i proti Spartě a je jedno, kdo je v jaké situaci,“ řekl odchovanec Zlína.

I Hanáci zažili před dvěma lety podobnou situaci jako Dynamo, a tak dobře ví, že v týmu asi nepanuje optimální atmosféra. „Psychika hraje velkou roli a může se to na nich podepsat, nás ale moc nezajímá, kdo hraje v jakém rozpoložení. Body potřebujeme taky, takže se neohlížíme doleva ani doprava,“ dodala stálice olomoucké obrany.

Z KABINY SOUPEŘE: Pardubické déja vu. Dynamo se znovu trápí

Jako by se historie opakovala. To si možná říkají pardubičtí hráči i vedení klubu. Dynamo se svými výkony nebylo spokojené v minulém roce a nemůže být ani letos. Východočeši se v probíhajícím ročníku radovali pouze ze tří výher, když v sedmém kole zvládli přestřelku s Chomutovem a v prodloužení slavili zisk prvních dvou bodů. Další bod si připsali po utkání s Kometou. I zápas s favoritem soutěže dotáhli až do prodloužení, z výhry se pak ale radovalo Brno.

V desátém kole porazilo Dynamo Karlovy Vary 5:3, o dva zápasy později si Pardubičtí poradili i s Plzní, a to poměrem 4:2. V posledních třech utkáních však Východočechy trápí koncovka. Prosadit se dokázali ve třech kolech pouze jednou, a smířit se tak museli s tím, že body si do tabulky nepřipíšou.

Mezi třemi tyčemi dostal nejvíce prostoru Jakub Štěpánek. Třicetiletý brankář však nedávno vyměnil pardubický dres za Finsko. Sedm zápasů odchytal také Brandon Maxwell, a to s úspěšností 90,73 %. Na prvním místě v tabulce kanadského bodování je zkušený útočník Tomáš Rolinek, který si ke čtyřem gólům připsal pět asistencí. O bod méně má Tyler Redenbach. Ten si však čtyři přesné trefy a čtyři asistence připsal během pouhých šesti zápasů. Trojici nejproduktivnějších hráčů uzavírá Nicholas Schaus s jednou brankou a sedmi nahrávkami.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Pavel Rohlík
Kapitán: Tomáš Rolinek
Hala (kapacita): Tipsport arena (10 194)
Poslední utkání: Prohra se Spartou 1:4

SOUPISKA Pardubic