Kolotoč přípravných zápasů pokračuje, přijede Třinec!

Tomáš Pavlica, Johan Čáp
O L O M O U C – Přípravné zápasy olomouckých Kohoutů na další extraligovou sezónu pokračují! Po zdařilém vstupu do sezóny, kdy Hanáci v úterý porazili nováčka nejvyšší soutěže Jihlavskou Duklu v poměru 2:1 se ve čtvrtek mohou těšit na Oceláře z Třince. Stejně jako první přípravný zápas bude i čtvrteční test náročný. Vlna veder i těžký led dobrému pocitu nepřidávají. „Jsme unavení, ale s tím se na začátku sezóny počítá,“ hlásí stálice zadních řad olomouckého klubu Tomáš Houdek.

První přípravné utkání Kohouti zvládli. Na domácím ledě zvítězili nad Duklou Jihlava 2:1 a připsali si skalp extraligového nováčka. Hráče, trenéry i fanoušky může těšit fakt, že Kohouti zvládli i předem domluvené prodloužení tři na tři v poměru 1:0 a úspěšnější byli i v nájezdech.

Pocity radosti ale nepřevládaly. Za všechny hráče mluví obránce Tomáš Houdek. „Můj hlavní pocit je únava, takže nic moc. Led byl hrozně těžký, jsme všichni unavení, trénujeme dvakrát denně. Ale začátek sezóny je vždy těžký,“ oddychl si olomoucký zadák. Na první přípravu měl zápas vysoké tempo, které si pochvalovali oba trenéři. „I tréninky jsou hodně o bruslení, zkoušíme taky situace jeden na jednoho, dva na dva. Ale hlavně bruslení, pořád dokola,“ opakuje hlavní náplň tréninků Houdek.

⇒ Obránce Tomáš Houdek

Jihlava, ač nováček, olomouckého obránce nepřekvapila. „Čekal jsem vyrovnaný zápas. I když je Jihlava nováčkem, tak v prvních zápasech se nedá čekat, že někoho budete vyloženě přehrávat, zvlášť s tak těžkým ledem. To by bylo opravdu složité.“ Hráči se museli prát i s nezvykle vysokou teplotou na stadionu. „Horko moc nezvládáme. Na ledě je to nepříjemné, člověk se hrozně zpotí, ale v srpnu nic jiného čekat asi moc nejde,“ pojmenovává úskalí prvních letních zápasů olomoucký bek. Pochvalu za dobrou práci dostali rolbaři.„Na to, kolik bylo stupňů, rolbaři odvedli dobrou práci.“

Další pochvalu si vysloužili Beutl, Spurný a Rutar, mladí olomoučtí obránci. „Mladí kluci hráli výborně. Nebáli se hrát, rozehrávali puky. Super výkon,“zhodnotil výkon olomouckých nadějí zkušený bek. On sám ale působil ve dvojici s Lukášem Galvasem, dalším velezkušeným zadákem, který přišel právě z týmu příštího soupeře Hanáků. „Lukáš Galvas s nějakou extra radou nepřišel, my totiž víme, co od Třince můžeme čekat. Mají nového trenéra, budou se chtít ukázat. Budou hodně bruslit. Třinec nás určitě hodně prověří, je to dobrý soupeř do přípravy,“ vyhlíží olomoucká devítka další zápas.

Z KABINY SOUPEŘE: Nový trenér, nový směr

Ambicióznímu Třinci vystavil stopku v loňském čtvrtfinále extraligy Chomutov, na což doplatil trenér Vladimír Kýhos. Na jeho místo nastoupil od reprezentační osmnáctky Václav Varaďa, jež si vydobyl renomé vítězstvím na Hlinkově memoriálu s českým týmem. A od jeho nástupu začaly šachy. Mužstvo opustili zkušení zadáci Doudera, Klesla, Nosek a Galvas, svoje věci spakovali i útočníci Redenbach, Netík, Kane, Sýkora, Špirko, Jašek, Klimenta a Kreps. Hájit třineckou bránu nebudou v příští sezóně ani Svoboda, ani Šimboch.

Na jejich místo byl angažován zatím jen útočník Jan Marcinko a brankář Jan Strmeň z Chomutova. Z hostování se navrátili Svačina a místní ikona Polanský. Nejčerstvějším přírůstkem je obránce Musil, který přišel z AHL. Prostor také zajisté dostanou třinečtí junioři, předloňští mistři extraligy juniorů. V obraně se o místo poperou Adámek, Bartko a Haman, v útoku zase Hladoník, bratři Kovarčíkové a Kvasnica.

HC Oceláři Třinec

Zajímavým krokem je i kamarádská výpomoc Radka Bonka, kapitána třineckých extraligových mistrů, jako asistenta v přípravě. Varaďa velmi stál o jeho rady, a tak bude tato třinecká legenda pomáhat v přípravě před odletem do zámoří, kde nyní s rodinou pobývá.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Kapitán: Zbyněk Irgl
Hala (kapacita): WERK arena (5200)
Poslední utkání: Prohra s Chomutovem 5:3 ve čtvrtfinále play-off

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY Třince