Konrád obhájil Kohouta sezony! Jsem rád, že jsem fanoušky nezklamal

David Jahoda
O L O M O U C – Každý měsíc v průběhu už uplynuté sezony jste měli možnost hlasovat o nejlepším hráči. Hlasy se průběžně sčítaly, díky čemuž nakonec vzešel celkový vítěz, tedy Kohout sezony. Stejně jako po ročníku 2015/16 se z prvenství může radovat brankář Branislav Konrád, který anketu ovládl s náskokem 24 bodů před Jurajem Mikúšem a Janem Eberlem. Přečtěte si rozhovor s dvojnásobným vítězem ankety Kohout sezony.

Braňo, v anketě Kohout sezony jste obhájil své prvenství. Co to pro vás znamená?
Je to super, jsem rád, že jsem fanoušky po prvním roce nezklamal. I přesto, že sezona nebyla úplně ideální jako ta předtím. Věřím ale, že ta následující bude zase o něco lepší.

Sezona pro vás a celý tým už před několika týdny skončila. Jak ji zpětně hodnotíte?
Chtěli jsme udělat play off. Když jsme se na to potom dívali v televizi, říkali jsme si, že je škoda, že tam nejsme. Když se na to ale podíváme zpětně, musíme uznat, že jsme tam někdy v listopadu a prosinci měli výpadek. Závěr sezony byl vynikající, je ale potřeba získávat body po celou dobu.

Svou roli jistě mohlo sehrát i to, že kádr po většinu doby nebyl ani zdaleka kompletní.
Měli jsme dost zraněných, to je pravda. Řekl bych ale, že nejvíc bodů jsme paradoxně sbírali, když jsme měli nejvíc zraněných hráčů. Těžko tedy říct, jaké by to bylo, kdybychom všichni byli zdraví. Stává se to ale v každém týmu. Někdy se to nakupí víc, někdy méně, do toho mohou přijít nějaké virózy. Myslím si však, že jsme to i tak zvládli poměrně dobře, navíc chyběl jen kousek. Na druhou stranu Plzeň si to uhrála, takže i kdybychom poslední utkání vyhráli za tři body, postoupit by se nám nepovedlo. Každopádně si myslím, že jsme pro to udělali všichni maximum.

Jak hodnotíte ročník z osobního hlediska? V průběhu sezony jste párkrát sám sebe kritizoval.
Když to vezmu globálně, určitě mohla být sezona lepší, ale ani si nemyslím, že by byla nějak špatná. Začátek byl vynikající, prvních deset zápasů jsme hráli výborně. Potom přišel nějaký útlum, v závěru jsme se ale dokázali zmobilizovat, možná i já. Poslední zápasy se mi chytalo opravdu dobře. Možná škoda, že to nepřišlo trochu dřív. Ale je to tak, jak to je. Každá sezona nemůže být taková jako ta první, kdy se nám dařilo prakticky pořád bez nějakých výkyvů. Většinou to v každém ročníku přijde a jde jen o to, to co nejdříve zastavit. Takže jsem rád, že alespoň ten konec byl dobrý.

Šance zabojovat o MS byla, zranění ale bylo proti

Před závěrečnou snahou o probojování se do předkola jste ve dvou zápasech chyběl. Musel jste jít v posledních duelech do utkání s nějakými zdravotními potížemi?
I takové zápasy byly, ale stejně to mají i jiní hráči. Kdyby to bylo tak, že nepůjde nastoupit, tak nenastoupím. Nějaké problémy byly, ale to má každý z nás. Říká se, že když tě nic nebolí, asi nehraješ úplně dobře. Takže se budu držet toho (usmíval se).

V loňském roce jste si sezonu prodloužil v reprezentačním dresu Slovenska na mistrovství světa. Připadala ta možnost v úvahu i letos?
Možnost byla, kontaktovali mě, ale já už jsem nehrál ani v play out, měl jsem problémy s ramenem. V podstatě se s tím dávám pořád ještě do kupy, stále to není ideální. Každý chce reprezentovat, bohužel se mi to tuto sezonu tak nějak nahromadilo, a nakonec to bylo tak, že mě to rameno nepustilo ani do posledních zápasů, natož tak pokračovat dál.

Pomalu ale jistě se přibližuje start suché přípravy na nadcházející sezonu. Jak si užíváte poslední volné dny?
Trávím hodně času doma s rodinou, byl jsem i za teplem. Trochu jsem si oddechl, doufám, že se dám co nejlépe do pořádku. Snažil jsem se to teď užít, protože za poslední tři roky jsem v podstatě neměl volno.

Odchod? Jedině do NHL, směje se Konrád

Zmínil jste, že jste sledoval i play off Tipsport extraligy. Od semifinále se v brankách objevovali téměř jen slovenští brankáři. Co tomu říkáte, a byl někdo, komu jste titul přál?
Možná to byla trochu náhoda. Četl jsem to v nějakém článku, že jsou tam slovenští gólmani, jinak by mě to samotného možná ani nenapadlo. Nevím, co bych k tomu řekl, snad jen to, že je to zajímavé. Na druhou stranu, Slováků je nás tu dost, takže se to klidně může stát a taky se to stalo. A komu jsem přál titul? Určitě jsem si nemyslel, že vyhraje Brno. Kvůli těm fanouškům si to ale za ty dlouhé roky zasloužili. Taky se ale nesmí zapomenout na to, že mančaft měli opravdu našlapaný. Akorát mě překvapilo, že porazili Spartu a Liberec 4:0 na zápasy. V play off prohráli jen dva zápasy, takže klobouk dolů.

Někteří fanoušci Olomouce se strachovali, zda po nedávno skončené sezoně nezamíříte za zahraničním angažmá...
Jedině do NHL (rozesměje se).

Takže fanoušky můžete uklidnit?
Mám smlouvu, zůstávám v Olomouci. Už jsem to zmiňoval i po sezoně, nic se na tom nemění. Prvního května nastupuju na přípravu pro novou sezonu.

A pomalu už možná hromadíte nápady na pozápasové děkovačky.
Asi začnu, protože ke konci sezony mi už docházely nápady, jak jsme tam tak hodně vyhrávali. Něco budu muset vymyslet.

Kohout sezóny – konečné pořadí do 10. místa

1. Branislav Konrád		60 bodů