Mora zužuje svůj kádr, hráči zamíří do nižších českých lig nebo do slovenské extraligy

Klub
O L O M O U C – Tým extraligového nováčka z Olomouce poprvé výrazněji zužuje svůj kádr, v příští sezóně bude mimo Hanou hrát další pětice hokejistů. Útočník Lukáš Králík a obránci Martin Janáček s Davidem Škůrkem budou působit v první lize. Zadák Roman Kadela naopak zamířil do slovenské extraligy, kde bude hájit barvy Žiliny. Forvard Oldřich Heža pomůže druholigové Technice Brno.

Lukáš Králík – SK Horácká Slavia Třebíč

Jednadvacetiletý útočník Lukáš Králík, který patří do skupiny úspěšných juniorů ze sezóny 2012/13, bude v příští sezóně oblékat barvy prvoligové Třebíče, kam míří v rámci hostování. Uničovský rodák hrál na Hané už od svých dorosteckých let. Před sezónou 2011/12 se vydal zkusit štěstí do zámoří, kde hrál juniorskou WHL za Victoria Royals. Po roce se však vrátil zpět do Olomouce, kde následující dvě sezóny střídal juniorku a A-tým.

Roman Kadela – MsHK DOXXbet Žilina

Obránce Roman Kadela se připojil k týmu Mory v průběhu sezóny 2012/13. S olomouckým týmem si zahrál dvě baráže o postup do extraligy z nichž druhá byla úspěšná. Pětadvacetiletý bek se však na rok stane posilou celku nejvyšší slovenské soutěže, a to Žiliny. Třebíčský odchovanec odehrál za Moru 81 zápasů, v nichž nasbíral pět bodů za dva góly a tři asistence.

Martin Janáček a David Škůrek – HC Rebel Havlíčkův Brod

Obránce Martin Janáček se sice hokej naučil hrát v Přerově, už ve starším dorostu ale hrál v Olomouci. V následujících letech se stal stálým členem kohoutí defenzívy. „Janys“ odehrál v prvním mužstvu Hanáků dohromady 298 střetnutí, zaznamenal v nich 32 bodů (4+28). Pro příští sezónu doplní obranné řady prvoligového Havlíčkova Brodu, a to formou střídavých startů. Není tedy vyloučené, že se v olomouckém dresu během sezóny objeví.

Zadák David Škůrek je olomouckým odchovancem. Vysoký hokejista dostal v minulých dvou sezónách šanci i v A-týmu Mory, především však působil v týmu juniorů. Za muže celku Kohoutů odehrál 33 utkání, v nichž nastřádal tři asistence. V Havlíčkově Brodu bude působit rovněž formou střídavých startů.

Oldřich Heža – VSK Technika Brno

Dalším hráčem, který začal přípravu s týmem Mory, ale nakonec bude v příští sezóně nastupovat v jiném týmu, je útočník Oldřich Heža. Už v minulých dvou letech putoval vysoký forvard do druhé ligy, zahrál si mužstvech Valašského Meziříčí, Nového Jičína a Vsetína. Nyní si vyzkouší angažmá v Technice Brno, kde bude v sezóně 2014/15 hostovat.