Moru čeká první cesta na Slovensko, nejdříve se střetne se Skalicou

Jan Matúš
O L O M O U C – Ve čtvrtek čeká Olomouc další venkovní přípravné utkání, tentokrát Mora odcestuje za hranice, kde se utká s už tradičním soupeřem v přípravě, a to se slovenskou Skalicou. Hanáci se určitě pokusí získat zpět svou herní pohodu, a zastavit tak sérii proher, která po minulém utkání narostla na číslo tři. Zápas startuje v 17 hodin ve skalické MAX aréně.

Mora vs. Slovensko 0:1. I tak by se dal jednoduše popsat průběžný stav po prvním střetnutí se slovenským extraligovým celkem. Konkrétně se Kohouti v úterý utkali s vicemistrem z Nitry, který nakonec uhájil čest slovenské nejvyšší soutěže, protože svěřenci Antonína Stavjani nakonec předčili Olomouc 3:1.

Nutno však dodat, že Hanáci to v úterý svému soupeři hodně usnadnili, protože jejich výkon byl hodně mizerný a každý z hráčů už snad na tento zápas rychle zapomněl. „V první třetině jsme měli tlak, ze kterého jsme si vytvořili mnoho šancí, abychom vstřelili minimálně dva nebo tři góly. To se nám ale nepodařilo, a taky se nám to poté vymstilo,“ vrátil se ještě k úternímu střetnutí s Nitrou Peter Zuzin.

„Od druhé třetiny jsme však přestali úplně bruslit a naopak se rozhýbala Nitra. Hostující hráči lépe bruslili a hlavně se jim na rozdíl od nás podařilo využít jejich šance. Ve třetí třetině jsme už poté hráli podobně, jako v té druhé. Nedařilo se nám dostat soupeře pod tlak a být více na puku a v těchto ohledech nás Nitra zcela předčila,“ hledal příčiny porážky slovenský útočník.

Pro Olomouc je tedy úterní prohra proti Nitře už třetí porážkou v řadě. Je tedy už nejvyšší čas začít měnit některé věci a dostat se co nejdříve do herní pohody, protože první kolo extraligové sezóny 2014/15 už začíná klepat na dveře. „Před zápasem s Nitrou nám trenéři některé věci vyčetli, ale je jasné, že neprohráváme naschvál nebo, že nechceme vyhrávat. Musíme se stále zdokonalovat a odrazit se od těchto nevydařených utkáních,“ doufá v lepší zítřky hráč s číslem patnáct na zádech.

Zajímavosti zápasu

⇒ Skalica je již tradičním soupeřem Olomouce v přípravných utkáních

⇒ Poslední vzájemné měření sil zvládla lépe Mora, která vyhrála na ledě Skalice 5:4

⇒ Martin Vyrůbalík strávil ve Skalici tři sezóny, bohužel do utkání však kvůli zranění nenastoupí

Možnost vyrovnat pomyslné skóre proti slovenské dvojici mají Kohouti už ve čtvrtek, kdy je čeká první duel proti už tradičnímu soupeři v přípravných zápasech, a to s týmem HK 36 Skalica. Nyní se však musí Mora přepravit na stadion svého soupeře, protože se utkání odehraje na ledě slovenského týmu. V minulém ročníku extraligy se Skalica umístila na šesté příčce, která jim do play off přiřadila Bánskou Bystricu, jež nakonec Skalicu předčila 4:2 na zápasy, čímž tak hokejisté Bystrice ukončili Skalickým sezónu.

Nejproduktivnějším hráčem Skalice byl René Školiak, jenž dohromady odehrál 60 zápasů, ve kterých dokázal nasbírat 52 bodů za 16 branek a 36 asistencí. Nejlepším střelcem byl poté Petr Obdržálek, který dokázal do branek dopravit 29 puků. Největší oporou v zadních řadách Skalice byl již olomoucký obránce Martin Vyrůbalík, protože v 51 odehraných zápasech vstřelil 7 branek a na 24 jich přihrál, a připsal si tak dohromady 31 bodů. V tabulce pravdy poté dosáhl na konečné číslo + 14.

Mezi třemi tyčemi úřadoval Miroslav Lipovský, který odchytal 49 zápasů, ve kterých měl nakonec úspěšnost 91,08% a průměr 3,03 branky na zápas. Z týmu Skalice však před sezónou odešla hned čtveřice hráčů. Kromě Martina Vyrůbalíka opustili tým také Tomáš Mikúš, Lukáš Kozák a David Stieler. Opačným směrem zatím přišel pouze jediný hráč, a to Ivan Jankovič.

⇒ HK 36 Skalica

„Těším se, že uvidím některé ze svých bývalých spoluhráčů či kamarádů, tak jako s Nitrou. Nebude to lehký zápas, protože je to přece jenom extraligový tým. Každý soupeř dokáže být dobrý a dokáže dát gól. Já osobně se do Skalice hodně těším a doufám, že tam už vše zlomíme a otočíme tu nelichotivou sérii tří porážek opačným směrem,“ pověděl před utkáním se Skalicí.

Právě Peter Zuzin byl v minulém utkání spojen do jedné útočné formace s Richardem Divišem a Dávidem Bucem, a tato kombinace by mohla následně fungovat i v lize, protože některé kombinace těchto tří dokázali několikrát zamotat obranu Nitry. „Ano hráli jsme spolu, ale ještě je tam pár věci, na kterých budeme muset zapracovat. Musíme si na sebe ještě pořádně zvyknout a hledat si dobře volné prostory a dát se herně do kupy. Nehrálo se mi s nimi vůbec špatně, jen tedy doufám, že mají podobný názor (zasměje se). Určitě však máme co zdokonalovat,“ dodal na závěr Peter Zuzin k možné spolupráci s Divišem a Bucem.

Střetnutí mezi Olomoucí a Skalicou je naplánováno na čtvrtek 27.8. na 17 hodin. Pro fanoušky, kteří nezamíří přímo do MAX arény bude připravený textový on-line přenos.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Vošvrda – Škůrek, Ondrušek, Tuominen, Jaroměřský, Bartoň, Staněk, Janáček – Kucharczyk, Knotek, Selingr – Matai, Patera, Laš – Rác, Marosz, Dlouhý – Zuzin, Diviš, Buc. Trenér: Petr Fiala.

HK 36 Skalica: Romančík – Nechala, Gründling, Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, Horváth, Bedenár, Popela – Vaškovič, Školiak, Chylo – Jabrocký, Štumpf, Bezúch – Jurík J., Bene, Méry – Rejžek, Záborský, Dvonč Trenér: Jozef Turek.