Musíme na to zapomenout a poučit se, uvědomuje si Branislav Konrád

Zuzana Spurná, Dominik Rejthar
O L O M O U C – Už potřetí v letošním ročníku nejvyšší české soutěže změřili Kohouti síly s ambiciózní Plzní. Ani tentokrát se jim však na ledě Západočechů nedařilo. Po první třetině sice ztráceli jen jediný gól, druhá dvacetiminutovka však v podstatě rozhodla o osudu utkání. Třetí gól v polovině utkání navíc vyhnal z branky i Branislava Konráda. Toho ale více než střídání mrzely nevyužité šance Hanáků.

Kohouti na ledě Plzně nezačali špatně. Už v prvních minutách si vytvořili slibnou šanci, z úvodní branky se však radovali domácí. Po první třetině ztráceli Kohouti jen jediný gól, druhá dvacetiminutovka jim však vůbec nevyšla a po čtyřiceti minutách tak bylo o osudu utkání v podstatě rozhodnuto. V třetí třetině navíc Plzeň své vítězství pojistila šestou brankou.

„Těžko říct, proč se to nepovedlo. V první třetině jsme hráli dobře. Šance měli oni i my a je jen škoda, že jsme prohrávali. Po tom, co dali na začátku druhé třetiny druhý gól, se jim hrálo lépe a po třetím už v podstatě létali a byli všude. Škoda, že jsme naše šance neproměnili. Neříkám, že bychom vyhráli, ale určitě by to nebylo takové kruté,“ mrzelo Branislava Konráda.

Kohouti si za rámeček nedají hlavně třetí branku, kdy si před vlastní brankou špatně rozebrali útočící hráče Plzně. Konrád pak musel vyjet ze své svatyně, čehož využili Kracík s Indrákem a druhý jmenovaný mířil do odkryté branky. „Vyšachovali nás do prázdné brány a já tam šel trochu špatnou nohou. Bylo to ale dobře zahrané, takže bych to nejspíš ani tak neměl. Musíme se dát dohromady, v neděli hrajeme doma další zápas a budeme to chtít odčinit,“ řekl rozhodně.

Právě třetí inkasovaný gól byl impulsem ke střídání gólmanů, kterým chtěli trenéři tým znovu nakopnout. Branislava Konráda tak mezi třemi tyčemi vystřídal Martin Falter. „Trenéři se tak rozhodli. Já to nejdřív ani nevěděl, ale určitě chtěli dát impuls týmu. Tak to chodí, někdy nestřídáte, jindy střídáte po prvním. Škoda, že nám tam nespadl nějaký gól, ale musíme na to zapomenout, poučit se z toho a jsou před námi další zápasy, které musíme vyhrát,“ burcoval olomoucký gólman.

Všechny tři zápasy s Plzní byly letos svým způsobem trochu zvláštní. Vysokou výhru slavil vždy domácí tým, a to dokonce pokaždé s nulou. V Plzni Hanáci podlehli indiánům 0:10 a 0:6, doma však Západočechy dokázali porazit 5:0. „Těžko říct. V Plzni se hraje těžko, mně osobně hodně těžko, ale jak jsem řekl, musíme dát hlavy vzhůru, udělat si nějaký rozbor a snad se nám vrátí i někteří hráči do sestavy,“ věřil Konrád.