Musíme se z těchto utkání poučit a hlavně na sobě dále pracovat, neztrácí naději Ivan Majeský

Jan Matúš
P R A H A – Mora se v trochu netradiční čas střela s dalším TOP týmem extraligové tabulky, a to se Spartou Praha. Kohoutům se ani na čtvrtý pokus nepodařilo urvat body z cizího kluziště, protože je, i přes první vstřelenou branku, Sparta dokázala předčít a nakonec i porazit 3:1. „Druhá inkasovaná branka nás hodně mrzí, protože jsme si při ní špatně pokryli hráče, a to nás poté hodně srazilo dolů,“ mrzelo po utkání Ivana Majeského.

V sedmém kole extraligy čekal Olomouc další těžký sok, protože se Hanáci tentokrát vydali do pražské Tipsport Arény, která je domovem dalšího z aspirantů na celkové prvenství v soutěži, a to pražské Sparty. Mora vstoupila do střetnutí velice nebojácně a po ubráněném oslabení naopak přišla přesilová hra pro hostující celek, která hned skončila gólovou trefou.

⇒ Obránce Ivan Majeský

„Hráli jsme přesilovou hru, ve které Roman Rác podržel puk za bránou a následně mi ho přihrál do pravého kruhu, kde jsem měl dostatek prostoru a nakonec to nějak prošlo až do brány,“ popsal svou gólovou trefu obránce Ivan Majeský, který se trefil ve druhém utkání za sebou.

Kohouti si své vedení dokázali udržet až do sirény, která oznámila konec první části, a tak hosté vstupovali do druhé třetiny s hubeným náskokem. Na začátku druhé periody se olomoučtí hokejisté dostali hned do několika šancí, které hodně zaváněly druhou brankou, ale svěřencům Petra Fialy se ani jedna z nich nevydařila využít, a tento fakt v konečném zúčtování Moru hodně mrzel.

„Byla to škoda, protože jsme na začátku druhé třetiny měli nějaké šance, které kdybychom proměnili, tak by se možná zápas vyvíjel zcela jinak. Ale na kdyby se nehraje a nás to může nyní jen mrzet. Myslím si však, že minimálně první polovina utkání z naší strany nebyla vůbec špatná a pro Spartu jsme byli hodně vyrovnaným soupeřem,“ pověděl po utkání olomoucký obránce.

Sparta totiž ve druhé části dostala příležitost čtyřminutové přesilové hry, ve které se podařilo Kumstátovi vyrovnat stav zápasu. O pár minut později na něj navázal, už při rovnovážném počtu hráčů na ledě, i kapitán Rolinek, jenž si lišácky objel branku, a poslal tak domácí tým do vedení.

⇒ HC Sparta Praha

„U druhé branky jsme si špatně pokryly hráče a hokejisté Sparty jsou natolik zkušení, že si s takovými situacemi vědí rady. Po druhé inkasované brance jsme už možná trochu zalekli, protože Sparta hrála v naprosté pohodě, a to si i přenesla do třetí třetiny, ve které hru zcela kontrolovali. Dá se říct nás už k ničemu ani nepustili,“ mrzela druhá inkasovaná branka hráče s číslem osm na dresu.

A tak ani na čtvrtý pokus Kohouti neodvezli byť jediný bod z venkovního zápasu. Na své první body ze soupeřova kluziště si musí Mora ještě počkat minimálně do další neděle, kdy jí čeká lídr extraligy, a to Litvínov. Olomoučtí hokejisté se však zápas od zápasu zvedají a obzvlášť výkony na cizích stadionech jsou lepší a lepší. Dá se říct, že už chybí dopilovat pouhé maličkosti a první body z venkovních utkání za malou chvíli přijdou.

„Musíme se z těchto utkání poučit a hlavně na sobě dále pracovat. Je tu spousta kluků co má v sobě velký talent a je vidět, že už si na extraligu začínají pomalu zvykat. Já doufám, že už to za chvilku přijde, protože naše výkony jsou čím dál kvalitnější. Musíme především vydržet hrát naši hru celý zápas. Naštěstí za sebou máme dva výborné brankáře, kteří nás neskutečně drží, a to nás hodně povzbuzuje. My se od toho musíme pořádně odrazit a hlavně toho dobře využít,“ dodal na závěr Ivan Majeský.