Musíme věřit, že se do play-off ještě dostaneme, velí Tomáš Holiš

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Základní část nejvyšší soutěže staršího dorostu je minulostí. Kohouti ji ale nezakončili příliš dobře, v Brně totiž od Komety utrpěli debakl. O jediný gól Hanáků se v DRFG Areně postaral obránce Tomáš Holiš, který si tak připsal dvě branky během dvou zápasů. Svěřenci trenéra Berana už se ale připravují na nadstavbu, kde se setkají s týmy, na které, s několika výjimkami, dosud nenarazili.

Stejně jako junioři, i starší dorostenci odcestovali 3. prosince do Brna, kde vyzvali tamní Kometu. Zatímco juniorka odehrála s domácími velmi vyrovnané utkání, starším dorostencům zápas vůbec nevyšel a z ledu Komety se poroučeli s vysokou prohrou. „Ani nevím, co se nepovedlo. Už od začátku se to nevyvíjelo dobře, když jsme dostali blbé góly. Od toho se pak odvíjí i zbytek utkání,“ mrzelo Tomáše Holiše.

⇒ Obránce Tomáš Holiš

Olomoučtí během prvních dvou minut museli dvakrát lovit puk ze sítě, podle obránce Kohoutů se ale utkání lámalo o něco později. „Kdybychom nedostali ten třetí gól, myslím, že bychom ještě zabojovali, místo toho nás to ale srazilo na kolena a už se to s námi vezlo,“ řekl zklamaně.

Ani hosté nebyli bez šancí, ty největší si vytvořili pravděpodobně Skopal, Pěcha a Aulehla, brněnský brankář se ale přelstít nenechal. V čem tedy bylo Brno nejnebezpečnější? „Chodili víc do brány, dost stříleli i obránci a naši útočníci to nezblokovali. Kometa to pak tečovala do brány. Možná měli i víc štěstí,“ uvažoval olomoucký bek.

Jediný gól Hanáků zařídil až v jednapadesáté minutě právě Tomáš Holiš, který si tak během posledních dvou utkání základní části připsal dvě branky. „Tady Peťa Galuška vybojoval přesilovku, že?“ popichoval brankáře stojícího opodál. „Chvíli jsme to tam motali, a pak mi Auli (Tadeáš Aulehla) dobře nahrál a já to poslal pod víko,“ popisoval gólovou situaci hráč nosící dres s číslem 20.

Mezi koncem základní části a začátkem té nadstavbové je pouhá týdenní pauza, času na přípravu tak moc není, Olomoučtí už ale přemýšlí nad tím, co je asi čeká. „Trenér už si o našich soupeřích něco zjistil, na některé se byl i podívat, takže se na to nějak naladíme. Musíme do toho jít hlavně s odvahou a věřit, že ještě vybojujeme play-off,“ řekl rozhodně.

V nadstavbové skupině čekají Hanáky týmy, se kterými se většina hráčů dosud nesetkala. Po přerozdělení skupin tak vymění Olomoučtí moravsko-slezské kolečko z části za cesty do Čech. Jejich novými rivaly budou Letňany, Litvínov, Slavia, Havlíčkův Brod, Kolín, Písek, Mladá Boleslav, Kladno, z těch, které už Kohouti znají, se znovu setkají s Havířovem, Vítkovicemi a Vsetínem. „Lepší by byla asi horní skupina, kde jsou silnější soupeři. Musíme ale brát to, co je. Aspoň se podíváme po nových místech v republice,“ smál se obránce, který si připsal už i starty v juniorce.

Olomouc má stále naději na to, že se ještě podívá do vyřazovacích bojů. Recept na to, jak se tam dostat, je jednoduchý. „Musíme plnit pokyny, které nám trenér dal, jeden za druhého bojovat a věřit, že se tam ještě dostaneme,“ burcoval sedmnáctiletý hokejista.