Musíme zapomenout na první půlku zápasu a vyhlížet střetnutí v Plzni, věděl Vilém Burian

Martin Vavruša
O L O M O U C – Utkání se Spartou Kohoutům nevyšlo, především kvůli druhé dvacetiminutovce, během níž čtyřikrát inkasovali. Ani za rozhodnutého stavu však nesložili zbraně a v závěru se jim povedlo vstřelit čestnou branku. „Řekli jsme si, že jim nedáme tu třetí třetinu zadarmo, jen protože je to 5:0, a zkusíme ji vyhrát. Aspoň tohle se povedlo,“ hledal pozitiva Vilém Burian.

V rámci 31. kola Tipsport extraligy Olomouc hostila pražskou Spartu, svému soupeři však podlehla vysoko 1:5. „Těžko hledat jednu věc, která by to rozhodla. Sparta nás přehrála, byla lepší a z naší strany to nebyl povedený zápas,“ smutnil po závěrečné siréně Vilém Burian.

V první třetině i z kraje té druhé měli jednoznačně více ze hry hosté, Kohouti se k lepším výkonům zvedli až ve 28. minutě při vlastním oslabení, když si několik šancí vypracovali především Herman s Burianem. „Spartě nevyšlo několik přihrávek, skočilo jim to nebo jsme vypíchli puk a nám se nabídly brejky a přečíslení, ale nenaložili jsme s nimi dobře,“ odtušil hráč s čtyřiadvacítkou na drese.

⇒ Útočník Vilém Burian

Po zlepšeném výkonu však přišel další gól Sparty, když Konráda propálil pražský Juraj Mikuš. „Možná v tu chvíli se to definitivně zlomilo. Měli jsme tam pasáž, kdy jsme mohli dát nějaké góly a vrátit se do zápasu, ale naopak nám to spadlo do naší vlastní branky a proti týmu jako je Sparta se čtyřbrankový náskok těžko dotahuje,“ připustil olomoucký útočník.

O tři minuty později hosté udeřili popáté, přitom hned čtyři branky padly ve druhé třetině. „Už v té první na to měli šancí dost, ale Braňo (Branislav Konrád) nás hodně podržel, potom jim to tam ale napadalo,“ vracel se k prostřední části rodák z Třebíče.

V poslední dvacetiminutovce Kohouti ještě zabojovali a po střele Marka Laše se dočkali alespoň čestného úspěchu. „Nechtěli jsme jim dát poslední třetinu zadarmo jen, protože je to 0:5. Řekli jsme si, že dohrajeme se ctí a zkusíme se aspoň odrazit do příštího zápasu, dáme gól a třetinu vyhrajeme. Aspoň tohle se nám nakonec podařilo a my se toho musíme chytit, zapomenout na první půlku utkání a dívat se dopředu na šestadvacátého, kdy nás čeká důležité utkání v Plzni. Tam musíme bodovat,“ měl jasno Vilém Burian.