Myslím, že napoprvé to nebylo špatné, těšilo Martina Cibáka

Karolina Martinková
O L O M O U C – V posledním přípravném utkání proti Skalici si premiéru v olomouckém dresu odbyl Martin Cibák, nejnovější posila Kohoutů. Bylo to pro něj vůbec první utkání v sezóně, ale díky důvěře trenérů naskočil hned do první lajny. „Myslím, že už mám zkušenosti na to, abych hrál v prvním útoku,“ řekl slovenský útočník, který si za svou kariéru vyzkoušel NHL, KHL i olympiádu.

Do posledního přípravného utkání před extraligovou sezónou naskočil i slovenský forvard Martin Cibák, který se k týmu připojil ve čtvrtek. Samotný průběh utkání Martin Cibák moc komentovat nechtěl. „Byl to můj první zápas sezóny, takže pro mě je to zvláštní situace. Teprve začínám přípravu na sezónu. Nějakou dobu jsem byl na ledě, ale myslím si, že napoprvé to nebylo špatné.“ Pro čtyřiatřicetiletého útočníka to byla opět nová zkušenost. „Bylo to první léto, kdy jsem hrál první zápas až takhle pozdě, takže je to pro mě nové. Musím se do toho ještě dostat. Trénuji, co můžu, a dělám všechno proto, abych byl v adekvátní kondici. Myslím, že se s každým zápasem budu zlepšovat,“ doufá Cibák.

⇒ Útočník Martin Cibák

Ačkoliv se k týmu připojil teprve ve čtvrtek, v pátečním utkání se Skalicou už slovenský útočník nastupoval v první lajně. „Myslím, že už mám trochu zkušenosti na to, abych hrál v prvním útoku v přípravném zápase. Nechci nějak shazovat Skalicu, je to slovenská extraliga, ale řekl bych, že již mám praxi na to, abych hrál v první lajně hned v prvním zápase,“ nepozastavil se nad volbou trenérů Cibák.

Ostřílený útočník s číslem dvacet na dresu však nešel do úplně neznámého prostředí. Během své kariéry měl stovky soupeřů a výjimkou nejsou ani někteří hráči Kohoutů. „Z týmu jsem už znal Ivana Majeského a Pavla Skrbka. Takže ty starší hráče, kteří hráli v zahraničí. Proti těm jsem si dřív zahrál. Znám samozřejmě také Patýse (Pavla Pateru), i proti němu jsem nastoupil,“ prozradil slovenský reprezentant.

Martin Cibák se netajil ani pocity ohledně sestavy olomouckého týmu. „Je tady velmi zajímavý kádr. Je zde hodně starších zkušených hráčů a je tu spousta mladých šikovných hráčů s vynikajícíma rukama. Moc se na to těším, bude zajímavé s nimi hrát,“ nadšeně prohlásila nejnovější posila Hanáků.

Sympatický slovenský útočník má zatím jisté dva měsíce v Olomouci, co bude dál, se ale neodvažuje hádat. „Zatím vlastně ani nevím, jak to bude. Jsem velmi rád, že mi v Olomouci vyšli vstříc, a jsem za to moc vděčný. Půjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, jak to bude vypadat. Takže to je otevřená otázka, jak dlouho tady budu hrát. Záleží, jaké budu podávat výkony a jaká bude situace,“ shrnul své vyhlídky Cibák a ihned dodal: „Jiné možnosti než Olomouc jsem neměl. Jsem ale velmi rád, že můžu být tady, je to česká extraliga a mám to blízko domů. Těch pozitiv je zde hodně, takže je to super,“ spokojeně vykládal Cibák.

V Olomouci se představil poměrně netradičně. Zatímco většina hráčů vidí fanoušky poprvé z ledu svého nového týmu, slovenský forvard se s olomouckými fanoušky seznámil na autogramiádě. „Slyšel jsem od kluků, že je to tady, co se fanoušků týče, skvělé. Samozřejmě je tu euforie, nováček jde do extraligy, takže je zájem a lidi to očividně baví. Na to se moc těším,“ přiznal Martin Cibák.