Myslím, že tým potáhne za jeden provaz, tvrdí trenér staršího dorostu Jiří Rech

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starší dorostenci před pár dny ukončili téměř dvouměsíční suchou přípravu. Během týdne čekaly hokejisty do 18 let velmi různorodé a náročné tréninky, dvakrát týdně dokonce dvoufázové. Už před startem přípravy tým převzal zkušený trenér Jiří Rech, který je s průběhem tréninků mimo led spokojený. „Myslím, že suchá příprava splnila svůj účel, v červenci a srpnu na to budeme chtít navázat,“ tvrdí.

Trenére, suchá příprava je za vámi, jak jste spokojený s jejím průběhem?
Odstartovali jsme přípravu na začátku května, v úterý 28. června jsme skončili. Absolvovali jsme i testy, které jsou předepsané svazem. Myslím, že příprava byla pestrá. Měli jsme nejen posilovnu a běhání, čili věci na fyzičku, ale byly zařazené i hry a cviky na vnitřní svaly. Myslím, že si mákli dost, hlavně během čtvrtků, kdy jsme si kousek od stadionu našli pěkný kopeček, kde se běhalo. Podle mě to splnilo svůj účel a v červenci a srpnu na to budeme chtít navázat. V září pak skočíme rovnýma nohama do sezóny.

Už při vašem příchodu jste řekl, že hráči vypadají dobře fyzicky připravení, potvrdilo se to během suché přípravy?
Jsou to dva ročníky, takže je mezi některými hráči dost velký rozdíl. Kdybych měl srovnat například Tomáše Holiše a Petra Madera a proti nim kluky, kteří právě přešli z mladšího dorostu, je vidět, že tam ta svalová hmota ještě není. Rok je opravdu strašně moc znát. V posilovnách jsme to ale měli rozdělné na dvě nebo tři skupiny, takže si myslím, že se s tím poprali dobře.

Jak na vás tým působí po kolektivní stránce?
Myslím, že to nebude špatný kolektiv. Musíme ještě vytipovat vůdčí osobnosti, které tým potáhnou. Už to v hlavě nějak mám. Myslím si ale, že potáhnou za jeden provaz. Samozřejmě, že v každém kolektivu jsou nějaké ruchy nebo hráči, kteří s něčím nesouhlasí, ale tak je to všude.

Byly hry během suché přípravy zařazené i proto, aby se stmelil kolektiv?
U fotbalu, basketbalu a podobně už vidíme, jak se kluci ke hře staví, a pak je devadesáti procentní šance, že pokud se umí postavit k fotbalu nebo basketbalu, platí to i u hokeje. Pokud jsou ale dřevění už u těchhle her, většinou to platí i u ostatních sportů.

Během srpna máte naplánovaných deset přátelských utkání, je to dostačující počet?
I kdybychom jich chtěli víc, tak už se to ani nedá nikam naplánovat. Nedají se hrát čtyři zápasy týdně, ale dva nebo tři. Máme jen dvojzápas se Zlínem. Od druhého týdne přípravy na ledě už začínáme hrát a končíme týden před soutěží, takže bychom ještě jedno nebo dvě utkání stihli, ale je to asi zbytečné.

Jaký bude cíl pro přípravu na ledě?
Příprava je od slova připravovat se, takže na výsledky během přátelských zápasů neklademe až takový důraz, ale mělo by to být tak půl napůl, respektive 60 % by se mělo vyhrát, 40 % prohrát. Tak nějak bychom to chtěli uhrát, ale uvidíme.