Nedíváme se, kdo proti nám stojí, tvrdí nebojácně Marek Laš

Tomáš Pavlica, Tereza Velikovská
P R A H A – Ohromně důležité body ze sparťanského ledu v pátek vyválčili Kohouti. Před největší návštěvou sezóny Olomouc přetlačila Spartu v poměru 2:4. Olomouci se dařilo zejména v přesilovkách, když dokázala využít obě dvě početní výhody. Právě z této situace vstřelil vítězný gól Marek Laš. Ale podle něj už ve druhé třetině začali Kohouti pomýšlet na vítězství. "Obrat nám vlil do hlav myšlenku, že tu můžeme uspět." A i proto je pro Kohouty nyní desítka vzdálená jen na tři body.

Olomouc do utkání nevstoupila příznivě. Byli to totiž olomoučtí hráči, kteří jako první inkasovali. „Nebyl to příznivý stav, na druhou stranu je to pořád hratelný výsledek,“ komentoval gól Michala Řepíka Marek Laš, který posléze nahrál na vyrovnávací gól. „Nám se podařilo vyrovnat, dokonce jsme se dostali do vedení a to nám vlilo do hlav myšlenku, že tady můžeme uspět.“ Olomouc opravdu udeřila velmi nečekaně. Nejprve využila přesilovku, když před bránou dorážel Knotek a pak při přesilovce Sparty, která je v tomhle ohledu nejlepší v extralize, otočil stav Eberle.

Eberleho gól byl podle nejlepšího hráče utkání v olomouckém dresu klíčový. „Gól v oslabení byl hodně příjemný. Sparta musela jít do třetí třetiny s tím, že hru musí trochu otevřít a to se i potvrdilo. Šli tam i se čtvrtým hráčem do napadání a tím se nám poskytli nějaké příležitosti dopředu.“ Byl to právě Marek Laš, který ve třetí třetině dvakrát úplně sám dorážel střely svých spoluhráčů za Novotného záda.

Pro olomouckou devětatřicítku to byl bodově nejhojnější zápas v této sezóně. „Pro mě velmi povedený zápas, ani si nepamatuji, kdy se mi takhle zadařilo a mám z toho radost,“ usmíval se třetí nejproduktivnější hráč Kohoutů. Proti Spartě zaznamenal dva góly a asistenci a nyní má 22 bodů.

⇒ Útočník MarekLaš

Olomouc byla v zápase ve střelbě či v počtu vyloučení horší, přesto si veze z Prahy tři body. „My jsme se soustředili na naši hru většinu zápasu. Víme, že si nemůžeme vybírat soupeře, kdy se máme koncentrovat a kdy ne. A vyplatilo se nám to, dali jsme nějaké branky a vezeme body, “ potvrdil Laš fakt, že klíčová pro Moru byla v tomto zápase střelecká produktivita. Čtyři góly na ledě soupeře vstřelili Kohouti naposledy 18. listopadu proti Chomutovu.

Paradoxně proti nejlepšímu týmu v přesilovkách Olomouc využila obě své početní výhody! Kohouti, přestože byli před zápasem jasným outsiderem, si tuto roli nepřipustili. „Už si nemůžeme vybírat soupeře, kdy chceme bodovat a kdy nemusíme. Samozřejmě se snažíme koukat nahoru a myslet pozitivně,“ vyhlížel vytouženou desítku nejlepší hráč utkání Marek Laš.