Nemáme hráče jako Sparta, takže se snažíme bojovat, vysvětluje Juraj Mikúš

Martin Vavruša, Michal Luxa
O L O M O U C – Kohouti si připisují další cenný skalp, po Spartě a Liberci se jim podařilo porazit také Chomutov. Zásluhu na tom měl především raketový start do zápasu, kdy Olomouc využila už ve třetí minutě přesilovou hru pět na tři. Navíc o tři minuty později přidal druhou trefu Juraj Mikúš. „Když takovou přesilovku zkazíte, táhne se to s vámi po celý zápas, když ji využijete, hráči se uvolní,“ ví autor vítězné branky.

Vstup do zápasu vyšel Kohoutům na výbornou a už po sto čtyřiatřiceti vteřinách se radovali z první branky, když využili dvojnásobnou početní výhodu. „Když přesilovku pět na tři zkazíte, táhne se to s vámi po celý zápas. Když ji využijete, hráči se pak uvolní a líp se hraje. Kdybychom gól nedali, měli bychom větší problémy, ale dali jsme ho a to je hlavní,“ usmívá se olomoucká třiatřicítka.

Jen o tři minuty později se branky dočkal také Juraj Mikúš, když překvapil brankáře Laca střelou od mantinelu. „Martin Vyrůbalík vyvážel puk z obranného pásma a nahrál mi křížem přes celé střední pásmo. Já jsem ho pak zavezl a chtěl jsem vystřelit na bránu, abychom získali buly v jejich pásmu, a nějak šťastně to tam propadlo,“ popisuje svůj gól útočník, který si v utkání s Chomutovem vyzkoušel hrát v první lajně s Knotkem a Lašem.

⇒ Útočník Juraj Mikúš

I do druhé třetiny vstoupili Kohouti lépe než domácí a hned v úvodní minutě se o třetí branku postaral Marek Laš. O šest minut později Chomutov vstřelil branku také, ale ta zůstala jejich jedinou v celém utkání. „Chtěli jsme dát třetí gól, aby to bylo klidnější, protože vést o dvě branky v hokeji nemusí nic znamenat. Někdy teda nepomůže ani tříbrankový rozdíl, Chomutov jeho první branka hodně nakopla a dost nám zatápěli, ale naštěstí nás podržel Braňo Konrád a do třetí třetiny už jsme vstoupili trochu zodpovědněji,“ vrací se k zápasu starší z bratrů Mikúšů.

Ačkoliv výsledek tomu moc nenapovídá, byl Chomutov střelecky mnohem aktivnější. Na brankáře Konráda prošlo sice jen o devět střel více než na chomutovskou branku, ale dalších dvacet devět pokusů zblokovali olomoučtí hráči! „Hodně spoléháme na blokování střel. Nemáme hráče jako třeba Sparta nebo další týmy z vrcholu tabulky, takže se snažíme bojovat a máme tady opravdu dobrou partu bojovníků,“ říká devětadvacetiletý hráč Olomouce.

Teď čeká Kohouty pět dní pauza, než na svém ledě v pátek přivítají královéhradecký Mountfield. „Hráli jsme s nimi už v přípravě a byl to těžký zápas. Mají spoustu dobrých hráčů a hrají rychlý hokej, takže to bude boj, ale věřím, že to překlopíme na naši stranu. Příliš teď dění v ostatních týmech nesleduji, ale přinejmenším papírově mají silný tým a budeme si na ně muset dávat pozor,“ tuší před blížícím se utkáním Juraj Mikúš.