Nemáme se čeho bát, jsme super parta, hlásí Jakub Bartoň

Tomáš Schmiedt
C H O M U T O V – V pátek na chomutovském ledě si Mora dvoubodovým triumfem upevnila svou druhou pozici v barážové skupině. Vstříc tomuto úspěchu nasměroval Kohouty jejich kapitán Jakub Bartoň, který v úvodu třetí třetiny překonal domácího gólmana střelou mezi betony. „Jirka Řípa mi v přesilovce skvěle přihrál zpoza brány. Nevěděl jsem pak, co s pukem, tak jsem vypálil. Střela naštěstí propadla až do branky,“ prozrazuje spokojeně Bartoň.

Olomoučtí hokejisté si sice v pátečním střetnutí vytvořili méně vyložených příležitostí než soupeř, ale i tak se nakonec mohli radovat z dvoubodového vítězství 2:1, které si vydobyli po samostatných nájezdech. O vítězný gól se postaral Lukáš Kucsera, jenž se jako jediný při nájezdech prosadil.

⇒ Obránce Jakub Bartoň vstřelil ve třetím barážovém utkání jednu branku

„Bylo to těžké utkání, ty dva body byly hodně vydřené. Soupeř byl velice dobrý, ale my jsme v nájezdech byli šťastnější, dá se i říci, že jsme ve vítězství více věřili,“ hodnotí duel Jakub Bartoň, který na začátku třetí třetiny poslal svůj celek do vedení.

„Jirka Řípa mi v přesilovce skvěle přihrál zpoza brány. Nevěděl jsem pak, co s pukem, tak jsem vypálil. Střela naštěstí propadla až do branky,“ popisuje olomoucký kapitán svou trefu.

Mora potřetí v baráži otevřela gólový účet zápasu, ale stejně jako v Liberci nedokázala svůj těsný náskok udržet. Chomutov se dočkal vyrovnání při přečíslení dvou proti jednomu, při němž Vojtěch Kubinčák propálil Kašíka.

„To byla velká škoda. Možná jsem to i špatně vyřešil. Kraft velice brzo nahrál, já jsem přihrávku čekal trochu později, chtěl jsem do ní lehnout. Dal puk ale docela včas, nestihl jsem pak do přihrávky dát ani hůl ani ruku,“ je na sebe až příliš kritický Bartoň, jenž byl tím jediným hráčem Mory bránícím dvojici Pirátů.

Na rozdíl od utkání pod Ještědem ale Hanáci tentokrát nepřipustili obrat, a nakonec se jim povedlo odvézt si z Chomutova dva body.

„Nemáme se čeho bát, jsme super parta. V každém zápase chceme vyhrát, a pokud to vyjde, je to paráda. Obrat se ale občas přihodí, i když ho samozřejmě nikdo nechce,“ konstatuje zkušený bek.

Mora v letošní sezóně poprvé uspěla v nájezdové loterii, v předchozích pěti pokusech totiž vždy padla. „Předtím se nám nedařilo, teď se daří. Budeme rádi za to, když to bude pokračovat,“ přiznává Bartoň.