Neměli jsme co ztratit, popisoval David Škůrek restart v půlce zápasu

Johan Čáp, Lukáš Chuchválek
M L A D Á B O L E S L A V – Olomoucký tým zavítal po dvou výhrách nad soupeři z horní poloviny tabulky na led v tabulce sousední Mladé Boleslavi. Hanáci se po vyrovnané a na branku skoupé první třetině nedokázali v rozmezí deseti minut poprat s hrou Bruslařského klubu a v polovině zápasu prohrávali už 0:3. Nicméně díky změně taktiky se nakonec Kohoutům povedlo zápas dotáhnout i díky vyrovnávací brance, na které měl lví podíl David Škůrek, do prodloužení, během něhož se však radovali domácí. Olomouc si tak odváží z města automobilů jeden bod.

Boleslavští narazili na domácím ledě na Olomouc, která byla posílená sebevědomím po výhře nad hvězdnou Kometou a sedmigólové nadílce Litvínovu. První třetinu však Hanáci nenabídli moc ze svých zbraní, kterými ničili defenzívy soupeřů v předchozích kolech, a spíše tahali za kratší konec. „Měli jsme hned od začátku obrovský problém s boleslavským přechodem středního pásma, kdy se nám nedařilo pokrývat najíždějící hráče,“ viděl hlavní problém v olomoucké hře obránce David Škůrek. „Jen asi díky Braňovi, který zachytal v první třetině famózně, jsme v prvních dvaceti minutách neinkasovali. Dostali jsme od něj šanci něco změnit v našem výkonu, jenomže to se nám po přestávce vůbec nepovedlo,“ komentoval výkon Branislava Konráda, který si v úvodní dvacetiminutovce zapsal 18 úspěšných zákroků.

Úvod druhé části byl od Olomouckých nepovedený, Bruslaři si během desetiminutovky vytvořili tříbrankový náskok a mohlo se zdát, že o vítězi už je prakticky jasno. Na konci 29. minuty se však během komerční přestávky dostal ke slovu kouč Zdeněk Venera a hra hostů dostala najednou úplně jiné grády. „Věděli jsme, že nemáme co ztratit. Museli jsme v naší hře něco zásadního změnit. Začali jsme tedy více pokrývat střední pásmo a díky dobré práci před brankou se nám nakonec podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu,“ popisoval Škůrek momenty, ve kterých se otěží zápasu chytla Olomouc. „Domluvili jsme se hlavně lépe s klukama na křídlech ohledně pokrývání hráčů, to nám dělalo předtím velké problémy,“ přidal další důvod zlepšeného výkonu Kohoutů.

⇒ Obránce David Škůrek

Olomouc se dokázala až nečekaně vzchopit, ve 39. minutě dokonce vyrovnala. „Franta Skladaný nemohl sám zakončovat, takže puk poslal ke mně na modrou čáru, kde jsem do toho jednoduše práskl,“ líčil vyrovnávací branku na 3:3. „Hlavně jsem nechtěl trefit clonícího hráče, což se mi naštěstí povedlo a puk vletěl přímo nad levý beton,“ dodal. Před golmanem Lukášem se ovšem kotouče ještě podle všeho dotkl hůl Jana Knotka. „Já osobně nevím, komu to připíší. S Honzou jsme se o té situaci bavili v kabině. Říkal, že to ještě před brankářem tečoval. Takže tohle je spíš na experty u videa,“ nenechal se rozhodit možným nepřipsáním svého prvního gólu v letošní sezóně. „Poslední dva tři zápasy máme takovéto branky opravdu často, v Boleslavi jsme díky nim prakticky i vyrovnali,“ přidal postřeh o nedávném trendu Olomoučanů, kteří protivníky přehrávají i díky kvalitní práci před golmanem soupeře.

Třetí gól Hanáků se ale zapisoval v jejich kolonce pro vstřelené branky jako poslední. Mladoboleslavští se totiž dokázali dalším zaváháním vyhnout a dovedli zápas do prodloužení, ve kterém se necelé dvě minuty po jeho začátku zaskvěl vítěznou trefou domácí Látal. „Bodu si určitě vážíme, za stavu 0:3 bychom ho brali všemi deseti,“ pokorně Škůrek hodnotil zisk z venkovního zápasu. „Ve finále může i tenhle výsledek mít velkou cenu. V neděli však chceme už naplno bodovat!“ burcuje třiadvacetiletý obránce před víkendovým utkáním, ve kterém se na domácím ledě Olomoučané poměří s Pardubicemi.