Neuvěřitelně jsme se semkli, těšilo po důležitém bodu Tomáše Rachůnka

Daniel Trombik
P R A H A – Přestože Kohouti v hlavním městě nepotvrdili sérii výher z posledních zápasů, mohli odjíždět se vztyčenou hlavou. Sešívaní totiž již od prvních minut dávali jasně najevo, že nechtějí, aby se body stěhovaly na Hanou a podle toho také vypadala jejich hra. Olomoučtí se však nezalekli a jejich bojovný výkon korunoval vyrovnávací brankou v poslední minutě Tomáš Rachůnek. „Jsme strašně rádi za to, že jsme to dokázali a doufám, že nás to posilní,“ popisoval pozápasové dojmy šťastný střelec.

Olomoučtí odjížděli do hlavního města s vědomím toho, že jednoznačně nepůjde o snadnou záležitost. Sešívaným šlo o hodně a jejich jediným úkolem bylo udržet všechny tři body doma a přilepit tak po zápase na stěnu v kabině další díl postupové skládanky. Vyhrát se jim sice nakonec podařilo, ale pouze za dva body. „V Edenu to je strašně těžké. Je tady malé hřiště, navíc Slavia musela za každou cenu vyhrát, takže to byl opravdu těžký zápas. Sice jsme prohráli, ale buďme rádi za ten bod,“ glosoval hráč s číslem 30.

⇒ Útočník Tomáš Rachůnek

Klíčovým momentem zápasu se stala poslední minuta základní části, v níž Kohouti po urputném boji srovnali na 2:2. Vyrovnávací branku vsítil 44 sekund před koncem pohotovou dorážkou právě Rachůnek: „Jsme za to strašně moc rádi, protože Slavia měla výborný vstup do zápasu a přehrávala nás a my jsme měli štěstí, že jsme to přečkali jenom s jedním obdrženým gólem. Pak se hra vyrovnala, srovnali jsme krok, nicméně Slavia zase odskočila, ale i přesto se nám to podařilo dotáhnout, takže jsme za to nesmírně rádi a máme to stále ve svých rukou.“

A právě v posledních duelech, kdy jde Hanákům o všechno, se projevuje síla mužstva, které se semklo a dokáže bojovat o důležité body. Při pohledu na vyrovnanou barážovou tabulku a fakt, že do konce zbývají pouze dvě utkání, je jasné, že bod z Edenu je velmi důležitým skalpem. „Prostě jsme si řekli, že za každého stavu to budeme dohrávat do úplného konce, protože tady se hraje úplně o všechno. Také si myslím, že jsme se neuvěřitelně semkli. Předtím to nebylo ono, měli jsme tam šňůru proher, ale dostali jsme se z toho a to dělá tým týmem a doufám, že dotáhneme do konce,“ burcoval po zápase Rachůnek.

⇒ HC Slavia Praha

Zajímavým momentem utkání byla situace minutu před koncem za stavu 2:1, kdy se vhazovalo v obranném pásmu domácích, avšak olomoucká střídačka nechala gólmana Vošvrdu v brance a neriskoval power play. „Neodvolávali jsme brankáře, kdyby pak náhodou rozhodovalo skóre, a zkoušeli jsme to normálně v pěti a zaplať Pánbůh to vyšlo. Rosťa (Rostislav Marosz) dal pěknou přihrávku na obránce a ten vystřelil, dobře tam stínil Radek Dlouhý a puk se odrazil od betonu ke mně a já jsem ho dorážel. V takových situacích nezbývá nic jiného než věřit. Jsme strašně rádi za to, že jsme to dokázali a doufám, že nás to posilní,“ vyjádřil se ke klíčovému momentu zápasu čtyřiadvacetiletý forvard.

Nyní Hanáky čeká duel s Českými Budějovicemi, které prohraným zápasem v Chomutově definitivně ztratily možnost bojovat o účast mezi extraligovými celky. Zápas v Budvar aréně hodně napoví o tom, kdo si příští extraligový ročník zahraje a kdo naopak ne, a Olomoučtí tak vyráží na jih Čech s jasným cílem. „Klíčový zápas? Uvidíme, každý zápas je klíčový, protože každým kolem se to mění, takže jedeme do Budějovic vyhrát a i kdyby se rozhodovalo v neděli s Chomutovem, tak to musíme vyhrát!“ vyjádřil se na závěr bojovně Tomáš Rachůnek.