Nevím, co mě to napadlo, ale vyšlo to, raduje se Lukáš Kucsera

David Jahoda, Tomáš Schmiedt
C H O M U T O V – Kohouti si na své cestě za snem o extralize připsali další dva cenné body. V Chomutově totiž dokázali vyhrát po samostatných nájezdech 2:1, čímž si připsali v baráži druhé vítězství v řadě. Díky tomu, že Mladá Boleslav na domácím ledě rozdrtila Liberec, se Hanáci posunuli na druhé místo tabulky. Nájezdy v Chomutově ovládli dva muži – Libor Kašík a Lukáš Kucsera. „Káša byl skvělý. On je výborný každý zápas, drží nás,“ chválí autor vítězného nájezdu Lukáš Kucsera svého gólmana.

Olomoucká Mora dokázala po domácím vítězství nad Mladou Boleslaví porazit i extraligový Chomutov. Vyrovnané střetnutí dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli šťastnější Kohouti. Stalo se tak poprvé v sezóně. Hrdinou duelu se stal Lukáš Kucsera, autor jediného úspěšného nájezdu.

„Trenér mi řekl, abych jel, tak jsem tedy jel. Abych pravdu řekl, do bekhendu jsem na tréninku snad nikdy nešel. Nevím, co mě to napadlo, ale vyšlo to. Padl gól, takže paráda,“ komentuje svůj vítězný blafák Lukáš Kucsera.

Obrovskou měrou se na olomoucké výhře podílel brankář Libor Kašík, který zlikvidoval celkem 31 střel soupeře. V dovednostní soutěži zvané samostatné nájezdy nepropustil puk za svá záda ani jednou. „Káša (Libor Kašík) byl skvělý. On je výborný každý zápas, drží nás,“ chválí Kucsera svého brankáře.

⇒ Autor vítězného nájezdu Lukáš Kucsera

V posledním nájezdu se olomoucké jedničce povedlo vychytat Davida Hrušku, člena klubu ligových střelců. „Sledoval jsem to a přiznám se, že jsem byl hodně nervózní. Já jsem ale Kášovi věřil,“ tvrdí kmenový hráč extraligových Vítkovic.

Mora tak má aktuálně na svém kontě pět bodů, což ji řadí v průběžné tabulce barážové skupiny na druhé místo, právě za Piráty z Chomutova. „Jsou to důležité body. Jeli jsme do Chomutova s tím, že urveme tři body, ale dva určitě bereme. Je super, že jsme vyhráli,“ usmívá se “Kučis“.

Na branku se v utkání čekalo až do 42. minuty, kdy skóre načal kapitán Mory Jakub Bartoň, Chomutov ale rychle kontroval gólem Kubinčáka. Najednou se tak Olomoučtí báli, aby utkání nenabralo stejný směr jako v Liberci.

„Takhle jsem určitě nepřemýšlel. O nějakém podobném scénáři, že by to soupeř otočil. Chtěli jsme si to pohlídat, ale je škoda, že se to nepodařilo. Chomutov v poslední třetině dost tlačil a nám se vedení nepodařilo udržet,“ konstatuje jednadvacetiletý talent.

⇒ Piráti Chomutov

Jediný gól Chomutova dal Vojtěch Kubinčák, který využil toho, že byla olomoucká pětka dlouho na ledě. „Byl to rychlý protiútok, kluci už navíc měli dlouhé střídání za sebou. Byla to situace dva na jednoho, což bylo těžké pro beka i brankáře. Bohužel nám to tam pak spadlo,“ vrací se k situaci z 45. minuty.

I když Hanáci nakonec zvítězili, do nedělního zápasu proti Liberci je určitě co zlepšovat. Chomutovští Piráti se často dostávali do šancí díky neúplně přesným rozehrávkám hostující defenzívy.

„V obranném pásmu jsme měli problémy hlavně v první třetině, možná i v druhé půlce té druhé. Poté se to trošku zlepšilo, i když docházely síly. Jim však síly docházely také, takže to bylo nastejno,“ uzavírá hráč s číslem sedmdesát dva svůj pozápasový rozhovor.