Nováčci sezóny: Vlachův příjezd na vlně vítězství

Martin Vavruša
O L O M O U C – Po premiéře Roka Macuha sáhla Olomouc po posilách také do jiných klubů a první volba padla na sedmadvacetiletého zlínského útočníka, Romana Vlacha, který se tak stal dalším Nováčkem sezóny. Vlach přišel 12. ledna na hostování, které mělo trvat do konce sezóny, zatímco opačným směrem putoval David Ostřížek. Po skončení hostování se ale v Olomouci domluvil na prodloužení spolupráce a s Kohoutí letkou bude nastupovat i příští rok.

Vlach odstartoval sérii úspěchů

⇒ Útočník Roman Vlach

Zda byla klíčovým faktorem Vlachova práce na ledě, to že tým dostal nový impulz nebo hrozba baráže, se nikdy nedozvíme, ale faktem zůstává, že příchod zlínského útočníka následovala tři vítězství v řadě a váznoucí koncovka Kohoutů se zdála být zažehnána, přestože Vlach nebodoval ani v jednom z těchto tří utkání. Vítkovicím Kohouti nastříleli hned pět branek, a po třech gólech rozdali i v Brně a Litvínově.

Úspěchy týmu neustaly ani po prohraném zápase s Mladou Boleslaví a poté se střelecky probudil také hráč s osmnáctkou na zádech. Roman Vlach se poprvé prosadil při utkání v Pardubicích, kde i trochu se štěstím vyrovnal na 1:1, když hledal přihrávkou najíždějícího Eberleho, ale domácí obránce puk tečoval za záda vlastního brankáře. Náhodný gól Vlacha uklidnil a on bodoval v dalších třech utkáních v řadě a sezónu zakončil s osmi brankami a třemi nahrávkami. K téměř stejným statistikám (8+5) přitom ve Zlíně potřeboval více než dvojnásobek zápasů!

Videorozhovor s Romanem Vlachem po prvním utkání za HC Olomouc zde.

Vlachův první gól v dresu HC Olomouc zde (čas 00:17).

Co je doma, to se počítá: Vlach proti Zlínu pokaždé bodoval

Zápasy, v nichž Vlach přitahoval nejvíce pozornosti, byly bezesporu ty proti jeho bývalému týmu. Ex-zlínský útočník stanul proti Beranům v základní části jen jednou, ale ihned výrazně přispěl k jejich porážce, když se v závěru zápasu natlačil před Kašíka a střelou do šibenice poslal Olomouc do dvoubrankového vedení. To Kohoutům dopřálo větší klid a oni tak dotáhli zápas do vítězného konce bez většího dramatu. V play-out se ale Vlach proti svému bývalému klubu postavil ještě dvakrát a v obou případech přispěl k vítězství Olomouce.