Oblíbený komentátor? Míra Bosák, odpovídal v OFF-LINE rozhovoru Jakub Matai

Redakce
O L O M O U C – Dva týdny jste mohli posílat útočníku Kohoutů Jakubu Mataiovi své dotazy. V úterý 21. října zasedla olomoucká letní posila k počítači a odpověděla na všechny dotazy, přičemž na konec vybrala nejoriginálnější otázku, jejíž autor vyhrál vstupenky na páteční zápas s Třincem a sadu odznáčků z fanshopu HC Olomouc. Jak odpověděl mladý hokejista právě na váš dotaz se dozvíte v článku, potažmo v seznamu všech odpovědí.

Celé dva týdny jste mohli posílat útočníkovi Jakubu Mataiovi dotazy různých témat, která vás zajímala. V úterý odpoledne usedl bývalý hráč Lva Praha k počítači, aby na všechny vaše otázky odpověděl.

Hodně z vás si jako téma vašich dotazů vybralo město Olomouc a atmosféru na zimním stadionu, kterému se na hanácké metropoli neřekne jinak než plecharéna. Matai většinou odpovídal takto: „Olomouci se mi líbí a fanoušci jsou úžasní, vytváří výbornou atmosféru.“

Olomoucký tým se momentálně nachází na osmém místě tabulky, a tak by se mohlo zdát, že by na Hané mohli pomýšlet i na vyřazovací boje, a záchrana nejvyšší soutěže by tak měla proběhnout v klidu. Co si o tom myslí muž, který mezi Kohouty nosí číslo 59? „S klidem to asi nebude, ale určitě na to máme,“ nechal se slyšet.

⇒ Ptejte se Jakuba Mataie

Ještě loni nastupoval Matai za Lva Praha, českého účastníka Kontinentální hokejové soutěže, který však kvůli finančním problémům skončil. Nebylo ale divu, že největší zážitek kariéry byla pro Mataie účast ve finále KHL. I další dotazy mířily na nejlepší evropskou soutěž. „V KHL se více dbá na systém hry a nedělá se tolik chyb,“ odpověděl na jednu z otázek Matai. A jaké město se mu nejvíc líbilo? „Vladivostok,“ napsal bez pochyb.

Nejednou jste se kadaňského rodáka zeptali i na to, komu fandí v zámořské NHL a ani tady Matai s odpovědí příliš dlouho neváhal. „Momentálně fandím Montrealu Canadiens, protože tam hraje můj kamarád a bývalý spoluhráč ze Lva Jirka Sekáč,“ prozradil. Zároveň ale dodal: „Zatím jsem na žádném zápase NHL nebyl.“

Jakubu Mataiovi se jako nejoriginálnější dotaz jevil ten od devítiletého Pepy, kterého zajímalo, zda by si jednou chtěl útočník Kohoutů vyzkoušet, jaké je to řídit rolbu, která připravuje ledovou plochu v plecharéně. „Jasně, že bych ji chtěl řídit,“ usmíval se Matai. Tento dotaz vyhrává dvě vstupenky na domácí utkání 15. kola proti lídrovi soutěže z Třince a k tomu sadu odznáčků z oficiálního fanshopu HC Olomouc. Vítěze budeme kontaktovat. Gratulujeme!

Všechny odpovědi Jakuba Mataie na vaše otázky naleznete zde.