Off-line rozhovor je zpět! Na vaše dotazy bude odpovídat František Skladaný

Redakce
O L O M O U C – Útočník František Skladaný přišel do Olomouce v průběhu sezóny 2015/2016 tak trochu jako blesk z čistého nebe. Zkušený slovenský forvard, který podstatnou část své kariéry strávil v zámořských soutěžích, ale i Karlových Varech, se během svého prvního roku na Hané trochu hledal. V tom druhém ale zazářil. Stal se nejproduktivnějším hráčem Kohoutů v základní části a dařilo se mu i v play-out. Chcete vědět, co mu pomohlo k tak dobrým výkonům, jak se mu v Olomouci líbí nebo jestli je pověrčivý? Máte možnost!

Odchovanec slovenského Martina se může pyšnit bohatými zkušenostmi. V roce 2001 jej v pátém kole draftovalo Colorado Avalanche, už jako junior si tak zkusil, jaké to je, skloubit hokej a studium na univerzitě v Bostonu. Jeho cesta pak pokračovala do nižších amerických soutěží. Sedm let pak strávil v Karlových Varech. Následovaly dva roky v nižší ruské VHL v týmu Buran Voronezh, roční zkušenost s běloruskou ligou a návrat do Martina.

Právě tam Skladaný v sezóně 2015/2016 nasbíral 24 bodů v 31 zápasech a zaujal vedení olomouckého klubu. V dresu Kohoutů pak stihl ještě dvacet utkání a připsal si dvě asistence. Skvělý rok zažil bývalý slovenský reprezentant v uplynulém ročníku, kdy střídavě nastupoval i v první lajně a potvrzoval své kvality. Dříče ledu nešlo přehlédnout, přibrzdily jej však zdravotní komplikace. Přesto ale nasbíral 30 bodů ve 47 zápasech a stal se nejproduktivnějším hráčem Kohoutů v základní části.

Zkušeného útočníka se můžete ptát na cokoliv, co vás napadne. Své otázky pokládejte prostřednictvím tohoto formuláře. Dotazy Františku Skladanému posílejte do 14. dubna, v týdnu od 17. do 23. dubna vám pak olomoucký forvard odpoví.