Olomouc? Doufám, že bude hrát střed tabulky, říká bývalý Kohout David Ostřížek

David Jahoda
O L O M O U C – Není to tak dlouho, co se útočník David Ostřížek navždy zapsal do paměti olomouckých fanoušků, když se svými důležitými brankami podílel na postupu Mory do extraligy. Tentokrát však vytáhlý forvard přijel na Hanou v dresu nového týmu, Komety Brno. Na nejproduktivnějšího Kohouta v barážovém tažení se v Olomouci nezapomnělo. „Fanoušci si na mě vzpomněli, za což jsem velice rád,“ usmíval se Ostřížek.

Poprvé od barážových oslav se na led olomoucké plecharény podíval útočník David Ostřížek. Nynější hráč Komety Brno byl jedním z hlavních strůjců jarního olomouckého postupu do nejvyšší soutěže. Fanoušci Kohoutů mají tyto momenty v živé paměti. „Byly to výborné pocity. Fanoušci si na mě vzpomněli, za což jsem velice rád. Přišlo dost lidí, takže byla skvělá atmosféra. Bylo to super,“ rozplýval se nad přivítáním v Olomouci David Ostřížek.

⇒ Útočník David Ostřížek ještě v dresu Mory

Sám přiznal, že se utkání ve svém bývalém působišti nemohl dočkat. „Na zápas jsem se těšil. Ostatně jako na každý jiný zápas v přípravě, tyto zápasy jsou totiž dost důležité,“ poznamenal autor 12 bodů v loňské baráži o extraligu.

Kometa Brno, nový Ostřížkův zaměstnavatel, na Hané ukázala, že je ve velké pohodě. Proti Kohoutům si Jihomoravané připsali již šestou výhru v řadě. Je tedy víc než jasné, že v nové sezóně bude Brno patřit opět k těm nejsilnějším celkům extraligy.

„Pár kluků proti Olomouci hrálo poprvé, proto jsem rád, že jsme to takhle zvládli. Od začátku to vypadalo tak nějak rozlétaně, hrálo se nahoru dolů. Myslím ale, že jsme postupně dostávali domácí pod tlak, potom už tolik příležitostí na skórování neměli,“ vyjadřoval se k utkání muž, který v Brně nosí číslo 44.

Ostřížek i přesto, že už není na soupisce Olomouckých, dále sleduje, jaké změny v jeho bývalém mužstvu nastaly. „Myslím, že má Mora určitě dobrý tým. Po očku i sleduji, co se v Olomouci děje. Není to sice tak, že bych seděl na internetu a hledal přestupy, ale vím, kdo odchází, kdo přichází. Držím si v tom relativně přehled,“ nechal se slyšet.

Podle jednoho zápasu je vždy těžké usuzovat, David Ostřížek ale olomouckému celku věří. Dokonce si myslí, že by se mohl držet na pozicích zajišťující postup do vyřazovací části. „Těžko říct. Můžete v přípravě vyhrát všechny zápasy, pak přijde sezóna, nepovedou se vám dva tři ‚špíly‘ a rázem máte v týmu jistou nepohodu. Doufám za ně, že střed tabulky budou hrát,“ rozmýšlí nad sílou týmu Kohoutů.

⇒ HC Kometa Brno

Nový tým i město si třiadvacetiletý hokejista nemůže vynachválit. „Brno znám velice dobře, moc se mi tam líbí. Počínaje městem, přes fanoušky, konče kabinou. Jsem fakt spokojený. Když jsme hráli s Chabarovskem byly na stadionu v uvozovkách jen čtyři tisíce osm set lidí a celý zápas jsem měl ‚husinu‘,“ zmínil se o fanoušcích Komety.

V loňské sezóně skončilo Brno krůček pod vrcholem, ve finále play-off nestačilo na Zlín. V letní přestávce mužstvo Komety posílilo kromě Ostřížka o další velice zvučná jména. Kupříkladu Petra Tona či Tomáše Vincoura. Cíl je proto jasný. „Máme za úkol získat titul. Uděláme pro to první poslední, aby se tak stalo,“ prozradil Ostřížek na závěr.