Olomouc míří do Zlína! Přiveze z Baťova města body?

Martin Vavruša, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po zápase s Hradcem Králové, z kterého brali jeden bod, teď Kohouty čeká cesta do Zlína, aby se utkali s tamními Berany. Oba týmy se již potkaly dvakrát v letošní přípravě a pokaždé se radovali hosté. Nejprve Zlín vyhrál v Olomouci 1:2, poté Kohouti ovládli přestřelku v městě obuvi 5:3. Teď však už půjde o body do tabulky a Zlínští je jistě nedají zadarmo. Kdo si připíše první vítězné derby v nové sezóně, to se dozvíme již tuhle neděli v 17 hodin.

V pátek se Kohouti střetli s královehradeckým Mountfieldem, a přestože třikrát v zápase vedli, byli to hosté, kdo se radoval z vítězství v prodloužení. „Mají velmi dobré přesilovky a těžili z toho. Stáli před brankářem, aby nic neviděl, a díky tomu dávali góly,“ mrzelo Františka Skladaného.

⇒ Útočník František Skladaný

Od začátku nové sezóny si tak olomoučtí hráči vyzkoušeli prodloužení ve třech hráčích už potřetí. Jednou v něm dokázali dát gól, jednou pokračovali na samostatné nájezdy a tentokrát gól inkasovali. „Je to systém, který vyhovuje mužstvům s rychlými hráči, a takové my máme. Sice jsme z toho dostali gól, ale myslím si, že nám tento systém vyhovuje,“ hodnotil herní systém hráč s dvacítkou na drese.

Pro Františka Skladaného bylo utkání s Mountfieldem první po čtyřzápasové pauze, během níž si Juraj Mikúš vybojoval místo v první formaci, zatímco Tomáš Mikúš zústává stále mimo hru. „Čekal jsem, že návrat na led bude těžší, ale cítil jsem se dobře. Spoluhráče si vybírat nemůžu, musím týmu pomoci z každé pozice, ale myslím si, že kromě toho prvního gólu, který naše lajna dostala, se nám celkem dařilo,“ komentoval olomoucký útočník.

K dalšímu zápasu Kohouti zamíří do Zlína, který ale v dosavadním průběhu sezóny zazářil jen vítězstvím nad Třincem. „Dělají všechno proto, aby to zvrátili na svou stranu, a my je nesmíme podcenit. Výborně brání střední pásmo a spoléhají na protiútoky, tak se nemůžeme bezhlavě vrhat do útoku a zapomínat na zadní vrátka,“ varoval extraligový mistr z roku 2009. „Taky se musíme vyvarovat zbytečných faulů. Bukarts s Holíkem si umějí hlavně v přesilovkách vytvořit skvělé gólové příležitosti, navíc to stojí síly a narušuje tempo zápasu,“ dodal závěrem František Skladaný.

Z KABINY SOUPEŘE: Trápení i vítězství nad Třincem

Přes léto tým z Baťova města posílil o dva své známé rodáky – vrátil se útočník Antonín Honejsek z Hradce Králové a především obránce Miroslav Blaťák, který dlouhá léta předtím působil v KHL. Mimo ně tým posílili ještě znojemští hráči Antonín Bořuta a Martin Podešva a obránce z Ústí nad Labem, Ondřej Holomek. Navíc už před letní přestávkou si tým pojistil služby své nejproduktivnější dvojice Bukarts, Holík.

Tak jako je ve Zlíně už zvykem, dává prostor mladým hráčům ze svého města a letos šanci dostali Jiří Karafiát, Michal Gago a Filip Chytil.

Ševci mají poslední tři sezóny již tradičně špatný vstup do soutěže, a ačkoliv se jim letos podařil lépe než loni, s pouhými osmi body za osm zápasů se nacházejí na jedenáctém místě v extraligové tabulce. Dosud dokázali porazit pouze Litvínov, Vítkovice a Třinec, kterému tak ukončili osmizápasovou sérii výher.

⇒ PSG Zlín

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Rostislav Vlach
Kapitán: Ondřej Veselý
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Prohra v Chomutově 6:3

SOUPISKA Zlína