Olomouc vyráží do Pardubic! Porazí trápící se Dynamo?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po nevydařeném utkání s Karlovými Vary musejí Kohouti cestovat do Pardubic, kde se střetnou s posledním týmem extraligové tabulky. Ze vzájemných zápasů základní části si letos oba týmy odnesly po jednom vítězství z vlastního ledu a po jednom ze soupeřova, bodově ale utkání vyšla o něco lépe Východočechům, kteří získali sedm z dvanácti bodů. Podaří se Kohoutům napravit zaváhání z minulého zápasu? Úvodní buly je na programu v pátek v 18:00.

V úterý Kohouti nastoupili proti Karlovým Varům, ale utkání se jim nevydařilo a svému soupeři nakonec podlehli 2:6. „Dopustili jsme se řady chyb v obraně a vázlo to i v produktivitě. Kdybychom proměnili některé své šance, zápas mohl dopadnout úplně jinak,“ věděl Ludvík Rutar.

Do utkání zasáhli hned čtyři hráči z juniorské kategorie, pro tři z nich včetně Rutara to byl premiérový start v Tipsport extralize. „Byl to obrovský zážitek, na který už nikdy v životě nezapomenu. Před zápasem a na jeho začátku jsem byl hodně nervózní, ale po pár střídáních to opadlo,“ vzpomínal sedmnáctiletý obránce.

Mladí hráči byli rozdělení, aby hráli se zkušenějšími kolegy a Rutar tak utvořil obrannou dvojici s Jiřím Ondruškem. „Kluci nás mezi sebe vzali úplně bez problémů, což bylo super. Jsem moc rád, že jsem hrál právě s Jirkou Ondruškem, protože od hráče, který má zkušenosti jako on, se můžu hodně přiučit,“ řekl bek, který při svém premiérovém startu v extralize oblékl dres s číslem 41.

Kdo půjde do baráže je přitom už dáno, zápasy play-out jsou tak víceméně jen formalitou. „Nemyslím si, že by to na ledě bylo nějak vidět. Vary ani Pardubice určitě nechtějí jít do baráže se špatnou bilancí a dál bojují o každý bod. Teď v Pardubicích to bude zřejmě ještě o to těžší, že se budou chtít před svými diváky předvést jen v nejlepším světle,“ odhadoval olomoucký junior.

Také za Dynamo nastupuje několik mladých hráčů, v juniorské soutěži se letos ale Rutar nepotkal s žádným z nich. „Kvůli zranění jsem odehrál proti Pardubicím jen jedno utkání a to právě kluci, kteří hrají i v A týmu, nemohli. Vím ale, že za ně pravidelně nastupují Filip Zadina s Martinem Kautem, které znám z reprezentačních kempů,“ uzavřel Ludvík Rutar.

Z KABINY SOUPEŘE: Pardubice mají jistou baráž. Na úvod play-out zaváhaly

Pardubicím se letošní sezóna vůbec nepovedla. Dynamo se dlouhodobě trápí a k lepším výsledkům výrazněji nepomohly změny v hráčském kádru ani na postu trenérů. Od začátku února mají Pardubičtí za sebou osmizápasovou šňůru proher, až v posledním zápase přetlačili v prodloužení Litvínov 4:3. Do play-out ale Východočeši nevstoupili správnou bruslí, když podlehli Zlínu 3:6.

Největší porci zápasů odchytal Brandon Maxwell, a to patnáct. Ten ale v současné době plní funkci brankářské jedničky v Mladé Boleslavi. Jen o dva zápasy méně mají na svém kontě Jaroslav Hübl a Martin Růžička. Úspěšnost ani jednoho z nich ale nepřesáhla hranici devadesáti procent.

Nejproduktivnějším hráčem Dynama je trochu paradoxně obránce Nicholas Schaus, který je se sedmi góly a devětadvaceti asistencemi nejlepším nahrávačem, ale se 106 trestnými minutami také nejtrestanějším hráčem Východočechů. Jen o bod méně má na svém kontě zkušený Petr Sýkora, který se do sítě soupeřů trefil jednadvacetkrát, čímž se stal nejlepším střelcem Pardubic. Navíc přidal čtrnáct asistencí. Třicet pět bodů nasbíral také kapitán Tomáš Rolinek (17+18).

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Kapitán: Tomáš Rolinek
Hala (kapacita): Tipsport arena (10 194)
Poslední utkání: Prohra se Zlínem 3:6

SOUPISKA Pardubic