Olomouc vyráží na východ Čech. Přiveze z Pardubic tři body?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti mohou být se svými výkony v posledních zápasech spokojení jen z části. Oba silné soupeře pořádně potrápili, z výhry se ale radovali jen jednou. O další tři body vyráží bojovat do Pardubic, ani tam to ale nebudou mít jednoduché. Dynamo si v předehrávce čtrnáctého kola poradilo se silnou Spartou a chce znovu bodovat. Po další výhře ale touží i Hanáci. Přivezou si body zpět na Hanou? Utkání začíná na ledě Pardubic pátek v 18 hodin.

Kohouti se v posledních dvou zápasech postavili velmi silným soupeřům. Nejprve vyzvali Třinec a na ledě Ocelářů brali dva body za výhru po nájezdech 4:3, pak ale před vlastními fanoušky ztratili dobře rozehrané utkání se Spartou a za prohru v prodloužení 2:3. „Myslím, že jsme měli na víc než tři body, ale musíme se s tím vypořádat a jít do dalších zápasů s čistou hlavou,“ vracel se k víkendovým zápasům Jakub Galvas.

V posledních třech kolech došly zápasy Hanáků vždy do prodloužení nebo samostatných nájezdů. Co se tedy musí změnit, aby Kohouti znovu brali tři body? „Musíme se pořád koncentrovat do posledního střÍdání. Musíme hrát co nejvíc s pukem a nedávat soupeři žádné šance. A taky hrát co nejvíce ukázněně, abychom nebyli zbytečně vylučovaní,“ upozorňoval.

Olomouci by dva vyrovnané zápasy s těžkými soupeři mohly pomoci k výhrám a dalším bodům, jejich další soupeř, Pardubice, si však po výsledcích jako na houpačce spravily náladu výhrou nad Spartou v nedávné předehrávce. „Myslím, že ani ne. Ukazuje to také jejich nedávná výhra na Spartě. Každý může vyhrát s každým,“ přiznal osmnáctiletý hokejista.

Hanáci změřili s Pardubicemi síly už v přípravě, kdy přetlačili Dynamo 2:1. Talentovaný bek se ale na přátelská utkání neohlíží. „Přípravu bych oddělil od sezóny. Přece jen se týmy teprve připravují a v sezóně mohou nastat změny jak ve stylu hry, tak v tom, kdo nastoupí. Záleží také na postupných výsledcích,“ tvrdil mladší z dua Galvasů v olomouckém dresu.

Zatímco v kádru Olomouce najdou fanoušci kromě několika Slovák jen jednoho Kanaďana, Pardubice sází na rozmanitější soupisku. Mezi hráči A týmu se tak kromě Slováků objevují i Kanaďané nebo třeba Francouzi či Rus. Projevit ve hře by se to podle Jakuba Galvase ale nemělo. „Může se to projevit v pár zápasech, ale myslím, že ti hráči jsou natolik zkušení, že nějaké problémy už nemají,“ uvažoval šikovný reprezentant.

Z KABINY SOUPEŘE: Nakopla Pardubice výhra nad Spartou?

Pardubice se během dosud odehraných zápasů radovaly z výhry zatím třikrát. Už ve druhém kole si s čistým kontem poradily se Zlínem 2:0, na další tři body ale čekaly do šestého kola, kdy v gólové přestřelce přetlačily Jihlavu 7:5. Pár dní před duelem s Kohouty pak Dynamo nastoupilo k předehrávce 14. kola se Spartou a znovu se radovalo z výhry, tentokrát 3:1. Na svém kontě tak mají Východočeši zatím devět bodů.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Hala (kapacita): Tipsport arena (10 194)
Poslední utkání: Výhra nad Spartou 3:1