Olomouci fandím, ale body jim jenom tak darovat nechci, svěřil se Tomáš Halász

Tomáš Schmiedt, Karolína Vysloužilová
P A R D U B I C E – Pro Tomáše Halásze bylo nedělní utkání pikantní hned ze dvou důvodů – jednalo se o jeho první ostrý extraligový zápas v dresu Pardubic a navíc proti extraligovému nováčkovi z Hané, kde ještě v minulé sezóně působil. „Olomouci svým způsobem fandím, protože jsem zde strávil krásné dva roky a poznal jsem zde mnoho skvělých lidí, co se týká hráčů, trenérů, vedení i lidí mimo hokej,“ svěřil se slovenský gólman po zápase.

Po pátečním zápase, kdy se Kohouti vydali do nedalekého Brna, se v neděli tentokrát olomoučtí hráči rozjeli do města známého například pro výrobu perníku, do Pardubic. Protože měli Hanáci zatím na svém kontě pouze jednu výhru, chtěli na hřišti soupeře naplno bodovat.

Do brány se tentokrát postavil Tomáš Vošvrda a proti němu se ve své extraligové premiéře v dresu soupeře představil Tomáš Halász, který ještě v minulé sezóně hájil barvy olomouckého klubu. „O tom, že budu chytat zrovna v tomto zápase, jsem věděl dopředu, takže jsem se mohl dobře psychicky připravit. Určitě bylo zajímavé, že mým prvním soupeřem byla zrovna Olomouc, ale vytěsnil jsem to z hlavy a bral jsem to jako by to byl jakýkoli jiný zápas,“ odpověděl Tomáš na otázku, zda byl pro něj zápas něčím výjimečný.

⇒ Brankář Tomáš Halász

Pardubice byly v první třetině lepším týmem, ale gól se jim povedl vstřelit až v 19. minutě. „V první třetině jsme mohli dát více branek, ale Vošvec chytal perfektně,“ uznal kvality svého bývalého spoluhráče Halász, který v pardubickém týmu nosí opět číslo jedna. „Škoda, že Olomouc ve druhé třetině vyrovnala, čímž se dostala do zápasu. My jsme se poté nechali často vyloučit a hra se otočila. Ve třetí třetině to bylo o tom, že kdo dá gól, vyhraje. Chvála bohu jsme to byli my,“ vzpomínal na průběh zápasu.

Jak již bylo zmíněno, Tomáš Halász strávil předchozí dvě sezóny v olomouckém klubu, nabízela se tedy otázka, jestli jeho nasazení do zápasu nebyl taktický tah. „To je spíše otázka na trenéra. Já jsem byl hlavně rád, že jsem dostal konečně šanci,“ odpověděl. Ani k žádnému hecování s bývalými spoluhráči nedošlo. „Na tohle není při zápase čas. Bylo to teprve páté kolo, začátek ligy, kdy jde všem o body, takže si každý hleděl své práce,“ uzavřel „Hally“, který tak Pardubicím vychytal již třetí výhru.

FOTO (zdroj): www.facebook.com/hcpce