Olomoucká Mora bude zkoušet slovenského útočníka Dávida Buce

Klub
O L O M O U C – Tým Kohoutů přivítal ve svém týmu další novou tvář, která však o své setrvání na Hané bude teprve bojovat. K olomouckému mužstvu se připojil sedmadvacetiletý forvard ze Slovenska, Dávid Buc. Ten je mimo jiné mistrem slovenské extraligy se Slovanem Bratislava, loňskou sezónu nahlédl do české extraligy v dresu Karlových Varů.
⇒ Mora zkouší Slováka Dávida Buce

Útočník Dávid Buc je rodákem ze slovenského Popradu, kde také hokejově vyrůstal. V sezóně 2005/06 se ale vydal zkusit své štěstí do zámoří, kde po dva roky oblékal dres mužstva Rouyn-Noranda Huskies z QMJHL. Po svém návratu do rodné vlasti hrál opět za svůj mateřský Poprad, od sezóny 2010/11 ale Buc vystřídal hned sedm týmů, a to Košice, Bardějov, Slovan Bratislava, Poprad, Žilinu, Karlovy Vary a Trenčín.

Uplynulou sezónu načal 187 centimetrů vysoký hráč právě v Žilině, v české extralize odehrál za Energii 11 zápasů, následně dohrál ročník v Dukle Trenčín. Dávid Buc má zkušenosti i z národního týmu Slovenska, odehrál za něj totiž pět zápasů. Naposledy se v reprezentaci ukázal v sezóně 2009/10. Nyní se o svou šanci popere u nováčka nejvyšší české soutěže z Olomouce.

Statistiky Dávida Buce naleznete pod následujícím odkazem.

FOTO (zdroj): www.hokejkv.cz