Olomoucká mládež nabírá druhý dech. Oba dorosty znovu vítězné

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoucká mládež má za sebou další týden. Všechny tři týmy odehrály vždy dvě utkání a všechny si na své účty připsaly body. Nejmenší bodový příspěvek zaznamenali junioři, kteří sice potrápili favorizovanou Spartu, nakonec jí ale podlehli po nájezdech. Favorita trápil i starší dorost, který vyzval Vítkovice. Proti Vítkovickým na body sice nedosáhl, vše si ale vynahradil v dalším kole. Ze tří bodů se radoval i mladší dorost, který doma vysoko porazil Opavu.

JUNIORKA

13. kolo – pátek 16. října – HC Olomouc x HC Sparta Praha: 2:3sn
V prvním utkání se Spartou se dlouho čekalo na první branku. V sedmatřicáté minutě ale poprvé udeřili hosté, když prostřelili olomouckého brankáře. Domácí ale v přesilovce bleskově odpověděli. Pár minut na to to navíc byli Kohouti, kteří otočili vývoj utkání. I Sparta ale dokázala velmi brzo odpovědět. Po šedesáti minutách svítil na světelných tabulích nerozhodný stav 2:2, a tak následovalo prodloužení. Protože ani to nerozhodlo o tom, komu připadne větší část bodů, dospěl zápas do samostatných nájezdů, ve kterých se více dařilo hostům.

14. kolo – sobota 17. října – HC Olomouc x HC Motor České Budějovice: 2:4
Jen o den později nastoupili junioři k další letošní premiéře. Na svém ledě hostili České Budějovice. V loňském roce trápící se tým se letos viditelně zvedl, což prokázal také na olomouckém stadionu, když se hokejisté Motoru trefili dvakrát během 13. minuty. Téměř v polovině druhé třetiny vedli hosté už o tři branky, pak ale začali Kohouti zápas dramatizovat. Pár minut před koncem už vedl Motor jen o gól, v posledních vteřinách se ale Olomouckým vymstil pokus o power-play.

Umístění v tabulce: 12 bodů a sedmnácté místo (sedmnáctibodová ztráta na vedoucí Chomutov)

Jan Kropáč (během posledních dvou zápasů dvě asistence) o situaci juniorky: Máme špatné začátky zápasů, děláme hrubé chyby v obraně, které dokážou soupeři, na rozdíl od nás, proměnit, čímž se dostávám k tomu, že i když už si šance vytvoříme, tak je koncovka žalostná a neproměňujeme tutovky. Nedůraz v osobních soubojích, děláme jen „oblouky“ kolem protihráčů, na rozdíl od nich, kteří nás tvrdě dohrávají. Dál jsme moc často a zbytečně vylučování, což nám také neprospívá. A nakonec si myslím, že bychom se měli více na ledě i mimo něj více povzbuzovat a ne si jen nadávat.

STARŠÍ DOROST

13. kolo – čtvrtek 15. října – HC Olomouc x HC Vítkovice Steel: 1:2
Po dvou vysokých prohrách vyzvali svěřenci trenéra Dopity před vlastními fanoušky dalšího favorita, a to Vítkovice. Do poloviny utkání se hrálo velmi opatrně, pak se však prosadily Vítkovice. Olomoučtí ale po pěti minutách využili početní výhodu a začínat se mohlo od začátku. Hosté ale přišli na to, jak překonat domácího brankáře, ještě jednou, naopak Hanáci se snažili srovnat krok marně.

14. kolo – sobota 17. října – HC Slezan Opava x HC Olomouc: 2:6
V sobotu vyrazili Kohouti do Opavy, aby v odvetě vyzvali tamní Slezan. Ten na vlastním ledě porazili jasně 10:1, ve Slezsku se však výsledek tak jednoduše nerodil. Po první třetině odcházely oba týmy do kabin za stavu 1:1, pak se ale Hanáci rozstříleli a přidali další čtyři branky. Domácí dokázali reagovat jedinou přesnou střelou. V závěrečné periodě pojistili hráči s kohoutem na dresu své vítězství šestým gólem.

Umístění v tabulce skupiny Východ: 26 bodů a čtvrté místo (třináctibodová ztráta na vedoucí Třinec)

Jan Janečko (v zápasech 1+1) hodnotí utkání: Výkon proti Vítkovicím byl slušný. Hráli jsme týmově a dali do toho všechno. Rozdíl byl jen v koncovce, ve které jsme se trápili. Na jeden gól se těžko vyhrává, ale ta prohra nás určitě mrzí. Zápas s Opavou byl pro nás o něco lepší. Prosazovali jsme se v koncovce a zaslouženě jsme si odvezli tři body. Doufám, že nás to po přechozím smolném týdnu opět nakopne k lepším výkonům.

MLADŠÍ DOROST

10. kolo – čtvrtek 15. října – HC AZ Havířov 2010 x HC Olomouc: 7:0
Mladší dorost odcestoval na led Havířova značně oslabený, což bylo znát už v první třetině. Kohouti po prvních dvaceti minutách ztráceli na domácí už tři branky. Lepší to nebylo ani po druhé periodě, kdy se Azet trefil znovu třikrát. Kohouti se snažili odpovědět marně, naopak Havířovští svou jasnou výhru pojistili během závěrečné části sedmou přesnou trefou.

11. kolo – sobota 17. října – HC Olomouc x HC Slezan Opava: 9:2
Nepovedený zápas na ledě Havířova byl pro mladší dorostence velkou motivací předvést na domácí půdě mnohem lepší výkon. Hanáci hostili Slezan, kterému se od začátku sezóny lepila smůla na paty. Opavští hokejisté během deseti odehraných kol nepoznali radost z výhry, a toho chtěla Olomouc využít. Jenže po první třetině dělil oba týmy jen jednobrankový náskok. Druhou část vyhráli Hanáci už o něco jasněji, a to 2:0, s góly se ale roztrhl pytel až ve třetí třetině, kdy se za záda opavského brankáře trefili pětkrát. Výborný zápas zažil Matěj Kořenek, který si připsal pět branek.

Umístění v tabulce ve skupině Východ: 14 bodů a šesté místo (šestnáctibodová ztráta na vedoucí Zlín)

David Štefka (během zápasů dvě asistence) hodnotí utkání: Spokojenost je veliká, vzhledem k tomu, že jsme předchozí zápasy prohrávali. Možná to teď bylo i trenérem Konopčíkem. Zlomili jsme to ve druhé třetině, kdy nás trenér povzbudil v kabině. Hodně nám pomohli Tomáš Dajčar a Matěj Kořenek, který hodně přispěl pěti góly. Po utkání jsme byli nadšení. Myslím, že do toho další všichni maximum, a to se ukázalo na výsledku.