Ondřej Kříž, který v Olomouci působil v letech 2005 až 2009, se těší ze svého návratu na Hanou. „Určitě jsem rád, že si na mě pan Fürst (generální manažer HC Olomouc) vzpomněl, když potřeboval obránce. Prakticky jsem se vůbec nemusel rozmýšlet. Když se všechno zařídilo, tak jsem přijel,“ prozradil Kříž, jenž blíž popsal svůj přesun do hanáckého mužstva.

„Zavolal mi (Erik Fürst), že se mu zranil Tomáš Houdek a jestli bych měl zájem v Olomouci dohrát zbytek sezóny. Já jsem samozřejmě řekl, že jo. A pak už záleželo jen na tom, zda mě pustí z Litoměřic, nebo jak se k tomu vlastně postaví. Naštěstí mi vyšli vstříc, takže žádný větší problém nenastal,“ těšilo osmatřicetiletého obránce.

Kříž si za Moru zahraje po čtyřech letech. Olomoucký celek se za tu dobu hodně pozměnil, přesto tento nymburský odchovanec narazil v týmu na několik známých tváří. „Pár kluků znám, takže myslím, že nebude problém se nějak začlenit.“

Hokejista s více jak dvěma sty extraligovými starty si ale bude muset zvyknout na jiné ambice, než jaké mělo litoměřické mužstvo, které se pravděpodobně nepodívá do play-off. „V Litoměřicích jsme ještě do soboty měli nějakou teoretickou šanci na play-off, ale trochu nám utekl prostředek sezóny, tak je tam ta situace těžší. V Olomouci to směřuje k tomu, aby se uspělo v play-off. To je samozřejmě velký rozdíl,“ připustil Kříž.

Kohouti se dlouho vyhýbali dlouhodobějším zraněním, v poslední době však na jejich marodku přibývají další a další hráči. Kříž ale popírá, že by se jednalo o nějaké prokletí, kterého by se musel bát. „Zranit se může kdokoliv kdekoliv, na to nemá smysl nějak extra myslet.“

Kříž má v Olomouci za sebou svůj první trénink, těžko se ale po něm může něco hodnotit. Důležité bude až zápasové zatížení. „To všechno se ukáže v zápasech. Tréninky jsou podobný, pan Fiala už tu byl, když jsem odcházel, takže jsem tak nějak věděl, do čeho jdu. Tedy žádné velké překvapení,“ přiznal zkušený bek.

FOTO: hclitomerice.cz

Aktuálně na webu
Tři baráže v řadě: Doufal jsem, že se to letos nestane, řekl Tomáš Vošvrda

O L O M O U C – Štěstí v neštěstí, i tak se dá popsat barážová šňůra Tomáše Vošvrdy. Olomoucký gólman odchytal už třetí baráž v řadě. Před dvěma lety bojoval o záchranu ještě v dresu libereckých Bílých Tygrů, rok poté přišel na Hanou s jediným cílem - dostat se do baráže a vybojovat extraligu. To se mu také povedlo. Jenže v první sezóně mezi elitou se nedařilo tak, jak všichni doufali a Kohouti znovu bojovali o vše. „Ten tlak byl opravdu příšerný“ přiznal Vošvrda.

Servis

Klub     A-tým     Zápasy     Mládež     Sledge     Marketing     Vstupenky     Stadion     Fanzóna     Archiv

Copyright © 2010-2015 HC OLOMOUC, s.r.o. & eSports.cz, s.r.o.  | Informace o autorských právech  | RSS
Zakłady Unibet  | Ricevitoria Bet-at-home | Energetický audit  | Hokejové tašky | Vsaďte si na hokej