Otec po boku syna! Do Olomouce přichází obránce Lukáš Galvas

Klub
O L O M O U C – Hanáci ohlašují první velkou posilu. Do Olomouce přichází zkušený osmatřicetiletý zadák Lukáš Galvas, který si tak splní přání a zahraje si jednom v týmu po boku svého syna Jakuba. Lukáš Galvas je odchovancem opavského hokeje, posledních pět sezon působil v Třinci, předtím oblékal barvy Zlína, Karlových Varů či Vítkovic.

Obránce Lukáš Galvas strávil prakticky celou svoji kariéru v české nejvyšší soutěži, proto není divu, že v průběhu nedávno skončené sezóny odehrál své už 1000. utkání v extralize. Momentálně jich má na svém kontě 1011 a další přidá v barvách olomouckých Kohoutů.

Během této doby dokázal Galvas nastřílet 51 branek, přidat k tomu 175 asistencí, a dohromady tak zaznamenat 226 bodů. Lukáš Galvas je majitelem celkem šesti extraligových medailí, čtyři jsou stříbrné, dvě bronzové.

V průběhu své kariéry se ukázal také v národním týmu. Za seniorskou reprezentaci odehrál tři utkání v ročníku 2012/13.

V minulé sezoně odehrál Lukáš Galvas v dresu třineckých Ocelářů 33 zápasů v základní části, během nichž si připsal jednu asistenci, dalších šest střetnutí přidal ve vyřazovací části. I v play-off si do statistik zapsal jednu gólovou nahrávku.

KOMPLETNÍ STATISTIKY LUKÁŠE GALVASE ZDE