Parta vypadá výborně. Jsem rád, že tu můžu být, usmíval se Tomáš Török

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Dalším útočníkem, kteří už během suché přípravy posílili olomoucké áčko je teprve devatenáctiletý Tomáš Török. Pravé křídlo se slovenskými kořeny na svou první příležitost v české extralize teprve čeká. V minulých letech však působil v juniorské extralize v dresu pražské Slavie, kde se mu velmi dařilo. V minulém ročníku odehrál deset zápasů za áčko svého kmenového klubu a zaznamenal šest bodů (1+5). Jak se nyní těší na působení v Olomouci?

Tomáši, v minulé sezóně jste působil ve slovenské extralize, konkrétně v HK Martin, jak došlo k vašemu příchodu do Olomouce?
Agent mi řekl, že je tu možnost jít do Olomouce. Pravděpodobně se na mě byl někdo z HC Olomouc podívat, a tak jsem tu teď na zkoušku. Nemám co ztratit, přišel jsem zabojovat o místo a velmi se na to těším. Parta vypadá výborně, takže jsem rád, že tu můžu být. Chci zabojovat o místo v sestavě.

Zkuste se olomouckým fanouškům trochu představit, jak byste se charakterizoval?
Asi by bylo lepší, kdyby to hodnotil někdo jiný, ale podle mě se snažím dát hře nějakou myšlenku a být drzý typ hráče. Myslím, že ještě uvidíte na ledě.

Na svou příležitost v české extralize teprve čekáte, v Martinu jste ale odehrál deset zápasů za A tým. Jak velký rozdíl mezi slovenskou a českou extraligou očekáváte?
Myslím, že tam nějaký rozdíl bude, ale asi žádný extrémní. Zkusil jsem si extraligu v Martině, dá se říct, že pak už jsem tam hrával i vcelku pravidelně, takže se ničeho nebojím. Určitě mám přirozený respekt, ale jdu do toho po hlavě a opravdu se moc těším.

Věděl jste něco o Olomouci před svým příchodem?
Baráž jsem vcelku sledoval, protože mám hodně kamarádů ve Slavii a vlastně jsem tam i začínal sezónu. Trénoval jsem s áčkem a hrál za juniorku Slavie. Byl jsem se i podívat na jednom zápase v Edenu a je moc dobře, že Olomouc udržela extraligu. Myslím, že to bylo zasloužené.

V Olomouci se už druhým rokem sešla početná skupina Slováků, pro Petera Zuzina a Dávida Buce jde už o druhou sezónu mezi Kohouty, pro Romana Ráce dokonce o sedmou, je to pro vás výhoda? Znal jste někoho už před svým příchodem?
Znal jsem se už trošku s Peterem Zuzinem, protože jsem trénoval ve Zvoleně. Slováci, kteří tu jsou, jsou ale většinou reprezentanti, takže je znám, i když osobně jen Petera.

Odbočme na chvíli od hokeje, měl už jste čas prohlédnout si město?
Přijel jsem v neděli večer a bydlím na hoteláku spolu s dalšími mladými kluky. Do města jsem se ještě nedostal, protože mě pan Podlaha vyzvedl na nádraží a prakticky jsem viděl jen stadion a hotelák.

Co tedy říkáte na stařičký olomoucký stadion?
Slyšel jsem, že je velmi specifické tu hrát. Neradi sem jezdí soupeři a fanoušci umí vytvořit vzrušující, místy až elektrizující atmosféru. Olomouc může být ráda, že má takovéto fanoušky. Je určitě lepší, když se hraje před plným stadionem než před pár stovkami.