Pavel Selingr zraje jako víno. Nejstarší člen postupového celku zažil životní sezónu!

David Jahoda
O L O M O U C – Pavel Selingr si extraligu vyzkoušel už před osmnácti lety, nyní příslušnost nejvyšší české hokejové soutěže vybojoval s týmem olomouckých Kohoutů. V postupové partě byl v pětatřiceti letech nejstarším hráčem, v jeho případě však věkový nárůst neznamená bodový pokles. Skvěle týmově zvládnutou sezónu si jeden z asistentů kapitána Bartoně osladil nejlepším bodovým počinem kariéry! „Je to lepší, než kdybych tam jen tak ‚přicmrndával‘,“ usmíval se.
⇒ Útočník Pavel Selingr

Vesměs mladé mužstvo Hanáků, které dokázalo skvělou sezónu korunovat návratem do extraligy, bylo vhodně doplněno o několik zkušených matadorů. Tím nejstarším z nich byl Pavel Selingr, který si oslavy postupu do nejvyšší soutěže také náležitě užíval. Co to pro něj osobně znamená?

„Znamená to pro mě, že si možná ještě zahraju extraligu. Pro nás pro všechny byla tato sezóna příjemným překvapením,“ poznamenal hráč, který většinu své kariéry strávil právě v extralize.

Věřte tomu nebo ne, pětatřicetiletý hokejista s víc než šesti sty starty v nejvyšší soutěži prožil letos v dresu Olomouce svou nejvydařenější sezónu vůbec. Za základní část, play-off a baráž dokázal nastřádat celkem 39 bodů, čímž překonal své maximum z ligového ročníku 2008/09, kdy za znojemské Orly zaznamenal 38 kanadských bodů. Ba co víc, střelecky na tom také nebyl nikdy lépe!

„Určitě to byla i z osobního pohledu podařená sezóna, dohromady jsem dal přes dvacet gólů (21 branek – 13 zákl. část, 5 play-off, 3 baráž), což se mi nikdy nestalo. Samozřejmě úspěch mužstva je na prvním místě, když se však člověku daří i individuálně, je to lepší, než kdybych tam jen tak ‚přicmrndával‘,“ pousmál se „Seloš“.

Na konci základní části dali trenéři Selingra společně s dalším zkušeným forvardem Kucharczykem do jedné formace společně s mladým Ostřížkem. Tato trojice spolu vytvořila údernou první lajnu, kterou dokázal zastavit jen málokdo.

Sezóna 2013/14 v podání P. Selingra

⇒ Zákl. část – 50 Z, 21 B (13+8)

⇒ Play-off – 11 Z, 10 B (5+5)

⇒ Baráž – 12 Z, 8 B (3+5)

„Když se Ostříž (David Ostřížek) vrátil zpět po zranění, dal nás trenér dohromady a začalo to nějaký způsobem klapat. Už v play-off se nám dařilo. Nedokážu přesně říct proč, ale prostě jsme si rozuměli a dařilo se nám. Ostříž nám to dokázal vždycky pěkně dát, zkrátka jsme si sedli,“ konstatoval hráč s číslem 11.

Třetí sezóna v Olomouci nakonec tedy vyvrcholila nejlepším možným způsobem. Je to v kariéře Pavla Selingra zatím největší úspěch? „Dvakrát jsem hrál finále extraligy (s Vítkovicemi v letech 2002 a 2010), ovšem postup s Olomoucí řadím rozhodně vysoko. Je to jeden z mých největších úspěchů v kariéře.“

„Byli jsme schopní porazit každého doma i venku.“

Postup Kohoutů, jak už bylo několikrát zmíněno, byl pro veřejnost velkou senzací. Selingr poukazuje na okolnosti, které jemu a jeho spoluhráčům nahrávaly do karet. „Letos Kladno s Chomutovem neměly nijak dobré sezóny, tudíž z tohoto pohledu to bylo hratelné. Určitě víc než loni, kdy byl v baráži Liberec. Ale my jsme hráli celou dobu dobře a výsledkem byl postup,“ odpovídal radostně.

Cesta za snem několika generací hráčů olomouckého celku však určitě nebyla předem vydlážděná. „Jak zmínil Marián Jelínek (asistent trenéra v Mladé Boleslavi), je něco jiného hrát baráž a play-off. Ve vyřazovací části nemá člověk co ztratit, může jenom získat. Je to takové, že do toho jde nabuzený a uvolněný. Litoměřice s Jihlavou nebyly nic jednoduchého, ale baráž? Samozřejmě jsme neměli přehnané cíle, že extraligu chceme za každou cenu udělat, ovšem jak se to poté vyvíjelo tak, že bychom asi i mohli postoupit, jde do toho každý na krev a chce pokaždé bodovat,“ prozradil Selingr.

Bývalý hráč Vsetína, Brna nebo Znojma se ohlédl hned za několika zápasy, ve kterých bylo jasně vidět, jak moc jsou Kohouti hladoví po úspěchu. „Hráli jsme obětavě a na doraz každý zápas. Stačí si jen vzpomenout, když jsme doma prohrávali doma s Kladnem 0:3, byl plný dům. Najednou jsme seděli úplně vykulení, nevěděli jsme, co se děje. Pak jsme ale dali první a druhý gól a otočili jsme to. Už jenom to, že jsme dokázali dát Kladnu pět gólů, bylo super,“ pravil opavský rodák.

⇒ Pavel Selingr děkuje fanouškům

„Dalším příkladem může být první zápas v Boleslavi nebo utkání v Chomutově, kdy jsme se sice dlouho bránili, ale nakonec jsme vyhráli. Myslím si, že jsme sílu prostě měli. Byli jsme schopní porazit každého doma i venku,“ pokračoval ve svém interview muž, který v uplynulé sezóně zaznamenal i svůj první hattrick kariéry.

Zraky všech členů hanáckého mančaftu se teď soustředí na volno, které je po předlouhých 75 zápasech sezóny víc než zasloužené. Pavel Selingr se nechtěl do debat pro příští sezónu moc pouštět, přesto tohle téma nakousl.

„Na to je zatím brzo. Máme měsíc dovolenou, každý má nějaké zranění, ať už malé nebo velké. Po oslavách každý pojede domů, odpočinout si. Někdo pojede na dovolenou k moři, někdo na hory, nevím, co kdo bude dělat. Za měsíc se však sejdeme, ale co bude dál, to není otázka na nás. Trenéři a management určitě budou chtít posílit, bude to pro nás těžké,“ předpovídal Selingr.