Pětibodový náskok? Nesmíme kalkulovat, myslí si Marosz s Rácem

D.Jahoda, A.Domanický, M.Kučera
C H O M U T O V – Další velký krok směrem k vysněnému postupu do nejvyšší české hokejové soutěže udělali olomoučtí Kohouti v úterý na ledě Chomutova. Utkání, které bylo po 50 minut stále bez branek, nakonec rozhýřila poslední desetiminutovka. V ní byla šťastnější Mora, která si tak vydobyla pětibodový náskok právě na třetí Piráty. „Musíme do toho jít pořád naplno,“ neztrácí koncentraci Rostislav Marosz.

Rostislav Marosz: Na těch deset minut se určitě dalo koukat

Kohouti se vrátili na místo, které bylo doposud jediným, kde v barážové cestě nezískali ani bod. Mora však druhý zápas v Chomutově zvládla na jedničku a připsala si do tabulky další výhru. Dlouhou dobu, konkrétně 50 minut, se ani jednomu z celků nedařilo vstřelit branku. Doménou byly především obrany obou celků.

Ukazatel skóre rozpohyboval až v 51. minutě olomoucký forvard a jedna z hlavních opor Hanáků Rostislav Marosz. Ten využil toho, že mu zadáci Pirátů dali okolo Růžičkovy branky až příliš mnoho času na rozmyšlenou.

⇒ Útočník Rostislav Marosz

„Chtěl jsem si to nabrat, ale moc se mi to na lopatu nepřilepilo, tak jsem raději zkusil vyjet. Brankář klečel u tyčky, proto jsem mu to zkusil dát kolem ramena a naštěstí to tam spadlo. Myslím, že to odstartovalo zápas. Na těch deset minut se určitě dalo koukat,“ popisoval svůj gól Rostislav Marosz.

Radost z Maroszovy trefy ale Kohoutům nevydržela dlouho. Jen o pár chvil později naopak dali prostor k zakončení olomoučtí hráči domácímu Jaroslavu Svobodovi, který svou šancí nepohrdl. Mora však byla i nadále odvážná směrem dopředu, za což byla náležitě odměněna. Rychlý kontr dokázal ve vítěznou branku přetavit Herman, do prázdné klece pak pečetil hostující výhru Ostřížek.

Statistiky Rostislava Marosze

Body: 1+0

Střely: 3

+/-: 1

Čas na ledě: 17:37

Střídání: 26

Radegast index: 6 (blokování hráče: 1, blokování střely: 2)

„Pokaždé dostaneme na 1:1 a jsme trochu zaskočení, zaplaťpánbůh se nám podařilo dát ještě druhý gól. Nakonec jsme to udřeli a jsme za to nesmírně rádi,“ radoval se z čtvrté výhry za plný počet bodů.

Před baráží s nimi nikdo nepočítal, nyní z nich jde ale strach. Přesně to se dá říct o hráčích Mory. Ti navíc mají výbornou výchozí pozici do zbývajících bojů o extraligu. Náskok Mory na třetí místo činí pět bodů. „Šli jsme do baráže s pokorou, a to, že jsme tam, kde nyní jsme, vděčíme tomu, že makáme, skáčeme do střel… Ještě je však před námi pět kol, to je 15 bodů, což je pořád strašně moc. Musíme do toho jít pořád naplno,“ řekl Marosz, který nechce přebíhat.

Roman Rác: Bylo to opatrné, nikdo nechtěl udělat chybu

⇒ Útočník Roman Rác

Ke slovu se po konci utkání dostal i slovenský forvard v barvách Mory Roman Rác, podle jehož názoru Kohouti zvítězili po právu. „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Bylo to dost o tom prvním gólu, my jsme ho dali, byli jsme šťastnější. A i když se domácím podařilo vyrovnat, nás to nezlomilo, a nakonec jsme zaslouženě vyhráli,“ vyjadřuje se Roman Rác.

Dlouho bezbrankový duel dal zcela jistě zabrat i psychice všech přítomných. Dlouho se nevedlo jak domácím, tak hostům ani v přesilových hrách. I zde bylo vidět, že jsou oba celky svázané myšlenkami směrem dozadu.

„Bylo to opatrné, nikdo nechtěl udělat chybu, aby se soupeř dostal do vedení. Bylo to takové vyčkávání na chybu,“ popisoval „Ráček“ průběh utkání, kterému přidal gólové koření až v 51. minutě Marosz.

Statistiky Romana Ráce

Body: 0+0

Střely: 2

+/-: -1

Čas na ledě: 10:39

Střídání: 17

Radegast index: 1 (blokování hráče: 2, blokování střely: 0)

Stejně jako Rostislav Marosz, tak i Roman Rác ví, že i přes pětibodový náskok čeká Hanáky ještě pořádná porce dřiny. Může alespoň vědomí z poměrně pohodlného náskoku olomoucké hokejisty přinést jisté uklidnění?

„Nemyslím si, že by nám to dalo nějaký klid. Spíš si myslím, že nás to bude ještě více motivovat. Jsme stále blíž a blíž našemu cíli, tudíž budeme v dalších zápasech ještě o trochu motivovanější. Po Boleslavi nás čekají tři zápasy doma, musíme do toho jít tedy ještě více než doteď a zvládnout to. Prostě nekalkulovat a vyhrávat další zápasy,“ uzavřel muž s číslem 89.