Podruhé v přípravě na domácím ledě! Kohouti přivítají Mountfield

Kamila Řezníčková
O L O M O U C – Teprve druhý zápas přípravy před domácím publikem mají Hanáci na programu ve čtvrtek. Do Olomouce zavítá královéhradecký Mountfield. S ním už se Kohouti v rámci přípravy na nadcházející ročník jednou střetli a připsali si těsnou porážku 3:4. Zápas to pro Olomoucké nebude jednoduchý – Hradečtí si v přípravě poradili zatím se všemi soupeři a neporaženi kráčí vstříc extralize. Utkání startuje na olomouckém zimním stadionu v 17 hodin.

Pouhé tři zápasy před začátkem nového ročníku Tipsport extraligy mají Kohouti na programu, z toho se dvakrát představí na domácím ledě. Příprava Hanákům výsledkově příliš nevychází, v sedmi zápasech si připsali pouze dvě výhry – v úvodním utkání proti prvoligové Jihlavě a v prozatím posledním střetnutí na ledě Zlína.

TÉMA UTKÁNÍ: Mountfield je v přípravě stále neporažen!

Hradecký Mountfield odehrál v přípravě šest zápasů s pozoruhodnou bilancí šesti výher. Třemi vyhranými zápasy ovládli Hradečtí domácí turnaj Mountfield Cup – poradili si i se dvěma účastníky KHL. Na úvod přípravy dokázali přetlačit ruský Salavat Julajev Ufa poměrem 3:1. S druhým týmem z KHL, s Avangardem Omsk, měl Mountfield větší problémy, zápas vyhrál po prodloužení. Na závěr domácího turnaje se odehrálo východočeské derby – Hradec hostil Pardubice, které zdolal 6:2, čímž si zajistil výhru na Mountfield Cupu.

Po skončení turnaje sehráli Východočeši ještě další tři zápasy, kdy poměřili síly s Kohouty a zápas zvrátili na svou stranu v oslabení tří proti pěti. Posléze poměřili své síly i s prvoligovými Litoměřicemi, kdy si připsali poměrně jasné vítězství 5:1. Prozatím posledním protivníkem, se kterým se Hradečtí utkali, zůstává Kometa Brno. Ani ta ze vzájemného střetnutí nevyšla vítězně, Mountfield vyhrál 3:1.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Robin Staněk

V posledním utkání si Kohouti připsali poměrně vysokou výhru proti Zlínu, kdy Hanáci dokázali vstřelit pět gólů. „Chtěli jsme to hrát jednoduše, víc střílet, tlačit se do brány,“ prozradil taktiku, která proti Ševcům zafungovala, Robin Staněk.

Utkání na zlínském ledě pro Olomoucké nebylo jednoduché, Kohouti dvakrát prohrávali o gól, ale vždy se na soupeře dokázali dotáhnout a skóre otočit. „Zápas byl otevřený, stále o gól, teprve až jsme dali do prázdné brány a odskočili o dva góly, tak se to asi zlomilo,“ přiznává těžký boj rodák z Uherského Hradiště.

„Po dlouhé době jsme vyhráli, ale nemyslím si, že bychom hráli špatně. Teď ustalujeme jednotlivé lajny, dolaďujeme herní a systémové věci. Jdeme zase do nového zápasu a chceme se v něm zlepšit, dobře se připravit na sezonu,“ vyhlíží nadcházející zápas urostlý obránce.

⇒ Obránce David Škůrek

„Dá se říci, že jsme nebyli tolik sehraní, točily se lajny, stále se hledalo složení, dost hráčů se v zápasech měnilo,“ hledá příčinu neúspěchu v prvním zápase proti Hradci Robin Staněk. „Až nyní se to trochu složilo, tak můžeme něco nacvičit,“ dodává.

Mladého obránce vyřadilo zranění, nyní je ale připraven týmu pomoci. „Hrálo se mi poměrně dobře, ještě musím ale potrénovat kondici,“ dodává.

V zápase proti Zlínu se sám prosadil, navíc si připsal i asistenci. „Tak mám asi zase na rok pokoj a žiji bez nervů, že jsem nedal gól,“ smál se sedmadvacetiletý hokejista.

Z KABINY SOUPEŘE: Nové posily do útoku

Východočeský tým před novou sezonou kádr příliš neobměnil, nicméně na soupisce se objevila zajímavá jména – Andris Džerinš a Richard Jarůšek.

Andris Džerinš je lotyšský hráč, který do Mountfieldu přišel z Dinama Riga. Osmadvacetiletý útočník si v posledním ročníku připsal 50 startů v KHL a na své konto si připsal 15 bodů za deset gólů a pět asistencí. Za lotyšský národní tým odehrál 30 zápasů na mezinárodní scéně. Kromě národního týmu a KHL okusil v mládí hokej i ve Finsku, Švédsku a Kanadě. Hradecký Mountfield je jeho prvním působištěm v české extralize.

Českým fanouškům bude pravděpodobně známější jméno Richarda Jarůška, který v uplynulé sezoně působil v Mladé Boleslavi. Je tedy hráčem, který se, ještě v boleslavském dresu, podílel na vyřazení Mountfieldu ve čtvrtfinále play-off.

⇒ Mountfield Hradec Králové

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Václav Sýkora
Kapitán: Jaroslav Bednář
Hala (kapacita): Fortuna aréna (6890)
Poslední utkání: Výhra nad Kometou Brno 3:1

SOUPISKA Mountfieldu