Práce na trénincích se nám teď vrátila, těšilo Františka Skladaného

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Dalo by se říct, že prosinec Kohoutům svědčí. Olomoučtí hokejisté si nejprve doma poradili s favorizovanou Kometou, o dva dny později rozstříleli i jedno z letošních překvapení, a to Litvínov. Důvěru trenérům splácí velkou měrou i František Skladaný, který v posledních zápasech dostává prostor v první lajně a v utkání s Vervou si připsal hned tři asistence. Slovenský útočník byl právem vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Někteří možná olomoucký tým v posledních zápasech nepoznávají. Po tom, co se Kohouti říjnem a listopadem spíš protrápili, v prosinci znovu nabírají nový dech. Nejprve si doma smlsli na brněnské Kometě, o dva dny později si vyšlápli i na Litvínov. „Myslím, že všechno vychází z našeho přístupu. Z kabiny, kde každý věřil, že takovéto nějaké zápasy přijdou a jen tomu musíme jít naproti,“ tvrdil František Skladaný.

⇒ Útočník František Skladaný

Kohouti vstoupili do utkání tou pravou bruslí, když už ve druhé minutě vedli zásluhou Miroslava Holce. A právě první branka byla jedním z klíčů k dalšímu úspěchu. „Samozřejmě, že první gól do sítě soupeře, je strašně důležitý. Od něho je možné se odrazit a myslím, že to nám pomohlo i tentokrát,“ uvažoval.

Sedmi góly a jasným vítězstvím, i průběhem zápasu, s favorizovaným celkem, překvapili Hanáci tak trochu i sami sebe. „Není vůbec náhoda, kde se Litvínov v tabulce nachází. Čekali jsme bojovný zápas, a že se budeme přetahovat o gól, ale začalo nám to tam padat a bylo strašně důležité, že jsme nepolevili a stále do toho šli, až do konce zápasu,“ hledal důvod zisku tří bodů slovenský forvard.

Kohouty nastartoval vítězný zápas proti ambiciózní Kometě, a to shodou okolností přesně v polovině sezóny. Co se oproti první polovině změnilo? „Je hodně důležité, jak k tomu přistupujeme i s trenéry v době, kdy se nedaří a nepadá to tam. Snažili jsme se dělat všechno pro to, abychom se začali hlavně dobře cítit a abychom si v hlavách věřili, že na ty zápasy máme,“ řekl.

Po pěti zápasech, kdy Hanáci sahali po výhře marně, se olomoučtí hokejisté znovu nadechli v utkání se Zlínem. V posledních čtyřech kolech získali devět bodů, a tak se zdá, že znovu našli formu ze začátku sezóny. „Ani bych netvrdil, že to byla nějaká krize. Šance jsme měli a soupeře jsme dokázali přestřílet, ale vždycky jsme udělali nějakou zbytečnou chybu z nedbalosti, a toho jsme se museli vyvarovat. V posledních dvou zápasech to bylo vidět,“ přiznal hráč nosící dres s číslem dvacet.

František Skladaný prozradil, že se trochu změnily i tréninky Kohoutů. „Všechno vychází z hlavy, to je samozřejmé, ale práce na trénincích směřovala k tomu, abychom víc stříleli a clonili před bránou. Myslím, že se nám ta práce teď vrátila,“ usmíval se hráč, který si kromě Olomouce zkusil nejvyšší soutěž také v Karlových Varech.

Slovenský forvard navíc poměrně nově dostává příležitost v první lajně. Pravé křídlo je na ledě k nepřehlédnutí. A jak mu to s novými parťáky klape? „Ještě jsme nehráli tolik zápasů a dá se říct, že je stále, co zlepšovat. Důležité je, abychom si věřili. A proč ne? Zatím nám to funguje a je třeba hrát tak, aby nám to vydrželo co nejdéle,“ věřil Skladaný.