Problémem byla oslabení, uznává jediný střelec Tomáš Fořt

Zuzana Spurná, Kamila Ströerová
K A R L O V Y V A R Y – Ve čtvrtém kole nejvyšší české hokejové ligy se Kohoutům nezdařil začátek utkání, a tak ze západu Čech odjeli s prázdnou. V druhé třetině se dokázal z olomouckých hráčů prosadit jen Tomáš Fořt, který tak zaznamenal svou první trefu v letošním ročníku extraligy.

Tomáši, Karlovým Varům se velmi povedl vstup do zápasu. Co bylo špatně, že jste jim nestačili?
V první třetině si Energie šla jasně pro vítězství. My jsme málo bruslili a hráli na tělo. Jsem si téměř jistý, že první třetina byla pro tento zápas klíčová. Nedokázali jsme na jejich branky zareagovat a bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Po první třetině zápas ještě nebyl rozhodnutý, jaký byl váš cíl do konce zápasu?
Chtěli jsme všechno zlepšit, ať už se jednalo o bruslení nebo dohrávání osobních soubojů. Co se týče střelby, tak jsme také nebyli úplně nejaktivnější. Dalším problémem byla oslabení, jelikož v druhé části jsme jich měli přibližně devět. Ve třetí třetině si Enegie už jen pohlídala výsledek.

Z vaší strany proběhlo mnoho vyloučení. Mohl by to také důvod vaší prohry?
Rozhodně ano. Dokonce si myslím, že naše oslabení nás stála vítězství. Do začátku zápasu jsme nenastoupili dobře. Měli jsme šanci se nastartovat v druhé části, ale nedostali jsme šanci, hráli jsme skoro pořád ve čtyrech.

Ve druhé části se vám povedlo snížit, jak byste popsal svou gólovou akci?
Kuba Herman napadal jednoho z beků, který vyhodil kotouč o mantinel. Nějak jsem s tím dopředu počítal, vzal jsem si puk a jeli jsme dva na dva. Jeden z bránících hráčů Energie neměl žádnou rychlost, tak jsem ho objel a rozhodl jsem se vystřelit nad lapačku. Musím říct, že jsem si zapomněl schovat puk na památku, protože jsem byl hrozně rozhozený, že jsem vstřelil gól (úsměv). Potěšilo mě i ocenění za nejlepšího hráče zápasu, ale bohužel to na výsledku nic nezmění. Hokej je kolektivní sport, a tak jsou důležitá týmová ocenění.

V zápase jste měli nějaké šance, proč zůstaly nevyužity?
Když jsme se dostali ke střele, tak nás vychytal gólman domácích. Hodně mu pomáhali i beci. Karlovy Vary předvedli výbornou hru v obranném pásmu. Neměli jsme šanci se k nim dostat.

Do Karlových Varů vás přijela podpořit hrstka fanoušků, co byste jim chtěl vzkázat?
Je úžasné, že přijeli z Olomouce až do Karlových Varů. Mají můj obrovský obdiv. Velmi jim děkujeme za podporu při zápase, zasloužili si výhru, ale bohužel jsme to nedokázali.

V dalším zápase vás čeká Sparta, jak se na ni připravíte?
Sparta má každý rok jeden z nejkvalitnějších týmů v lize. Myslím si, že nám zápas bude vyhovovat. Doufám, že vyhrajeme.