Prodloužení bez ofsajdů by bylo zajímavější, říká Tomáš Fořt

Martin Vavruša, David Jahoda
O L O M O U C – Mora se poprvé v přípravě na nadcházející sezónu představila také na domácím ledě, a ačkoliv v základní hrací době Zlínu podlehla 1:2, dokázala svého soupeře předčít alespoň v následném prodloužení, které se hrálo systémem tři na tři. „Je to úplně jiný sport, připomíná mi spíš in-line hokej,“ řekl Tomáš Fořt, který ještě donedávna oblékal dres Zlína.

Kohouti v prvním přátelském utkání na domácím ledě nestačili na PSG Zlín a podlehli mu 1:2 na nájezdy. Obzvlášť výjimečné přitom bylo utkání pro útočníka Tomáše Fořta, který ještě v loňském ročníku Tipsport extraligy ve zlínském týmu působil. „Už při rozcvičce bylo těžké nedívat se na druhou stranu. Hráli jsme spolu skoro čtyři roky, tak jsme se v zápase popichovali skoro při každém střídání. Oni měli navrch, asi i protože jich bylo víc,“ přiznala nová posila olomouckého kádru.

Po herní stránce, ale mladý útočník považoval zápas za velmi vyrovnaný. „Káša (Libor Kašík) chytal výborně, Braňo (Branislav Konrád) taky. Byl to spíš zápas brankářů a my jsme nedali góly. Ale jinak to bylo hodně vyrovnané,“ zhodnotil utkání rodák z Plzně.

Tomáš Fořt je s Olomoucí od začátku letní přípravy a v jejím dresu nastoupil již k třetímu utkání, přesto tuší, že dosud není všechno v pořádku. „Docela se trápím, z mé strany ta hra není právě nejlepší. Ale tak snad to brzy půjde nahoru. Dolů už to snad jít nemůže,“ řekl čtyřiadvacetiletý útočník se smíchem.

Po šedesáti minutách hry následovalo ještě prodloužení, ke kterému nastoupily oba týmy se třemi hráči v poli. To však trvalo jen šestadvacet vteřin, než se z individuální akce prosadil David Ostřížek. „Na tréninku tak hráváme jen výjimečně a to navíc bez ofsajdů. Kdyby to tak bylo i teď, mohlo by to být ještě zajímavější,“ zamýšlel se útočník, který sbíral zkušenosti také v prvoligové Třebíči.

Již před více než třemi lety se objevil v médiích komentář, že Zlín hraje nepříliš pohledný hokej. Tomáš Fořt si tento moment dobře pamatuje a při zápase se snažil vnímat hru Beranů také z pozice soupeře. „Musím říct, že ani ne. Tehdy to bylo play-off, takže hrál Zlín možná ještě více zezadu než teď, ale na tomto zápase podle mě nebylo nic neobvyklého,“ usoudil hráč, který zakončil loňskou sezónu v Šumperku.

Co se týče rozdílů mezi hrou Olomouce a Zlína, Tomáš Fořt jich mnoho nevidí, i díky současnému trenérovi. „Pan Venera dříve ve Zlíně působil, tak jim dal jakýsi impulz ke hře, kterou hrají teď, a podobně se to hraje i tady,“ komentoval taktiku, které se oba celky drží.