Prohra proti Kometě nás bolí, nezastíral nic Tomáš Vošvrda

Karolína Vysloužilová, Roman Zajíček
B R N O – Kohouti ani potřetí v letošní sezóně nenašli recept na brněnskou Kometu a podlehli jí 1:3. Jedním z nejlepších hráčů Mory byl maskovaný muž Tomáš Vošvrda, který svým výkonem dlouhou dobu držel naději Olomouckých na bodový zisk. Na góly Jana Hrušky a Michala Kempného, které padly v rozmezí dvou minut, ale hráči Mory nedokázali odpovědět. „Prohra bolí, když padesát minut bojujete a cítíte, že máte body na dosah,“ přiznal brankář s číslem 33.

Skóre moravského derby otevřela brněnská Kometa již ve čtvrté minutě, kdy se trefil David Ostřížek, jenž ještě v minulé sezóně hájil právě barvy olomouckého týmu. Kohouti ale odpověděli nejlepším možným způsobem – o necelých pět minut později překonal brněnského brankáře Marka Čiliaka Richard Diviš. Ve druhé třetině gól nepadl, a tak musela rozhodnout poslední perioda. Ta byla dlouho vyrovnaná, góly Jana Hrušky a Michala Kempného, které padly v rozmezí dvou minut, ale Olomouc zlomily. „Padesát minut jsme bojovali, cítili jsme, že máme body na dosah, prohra nás mrzí“ svěřil se po zápase Tomáš Vošvrda.

⇒ Brankář Tomáš Vošvrda

Olomouc měla před zápasem šňůru dvou proher v řadě, kterou chtěla v Brně překonat. „Bylo důležité, že jsme se po těch posledních utkáních zvedli a celých padesát minut jsme drželi s Kometou krok. Bohužel nás opět zastavila vyloučení, některá byla smolná a hlavně zbytečná,“ přemýšlel nad důvody neúspěchu pětadvacetiletý brankář. „Měl jsem v neděli hodně štěstí, kluci mi pomáhali, protože já jsem často ani nevěděl, kde je puk. Byl jsem tam od toho, abych týmu kryl záda a pomohl mu k bodovému zisku, což se ovšem nepodařilo,“ smutnil po zápase gólman, který s hokejem začínal ve Vítkovicích.

Nedělní utkání bylo v pořadí již třetím, kdy se proti sobě postavily týmy Olomouce a Komety, respektive pátým, pokud počítáme i přátelské zápasy. Ve všech střetnutích vyhrál loňský vicemistr. Nabízí se tedy otázka, čím to je, že se ve vzájemných zápasech nepodařilo Kohoutům získat ani jeden bod. „Určitě ty porážky máme v hlavách, na druhou stranu se postupně lepšíme, což bohužel nestačí. Jde vidět, že jsou Brňané v poslední době v pohodě a patří k domácí špičce,“ uzavřel „Vošvec“.