První výhra za několik zápasů, super, měl radost Miroslav Skopal

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starším dorostencům vstup do přípravy nevyšel podle představ. Na domácím ledě podlehli vysoko Hradci Králové a s dalšími dvěma porážkami se museli smířit i ve venkovních utkáních se Slovanem Bratislava a Zlínem. V odvetě se Ševci, a zároveň domácím reparátu, se však Kohoutům povedlo soupeře zaskočit velmi dobrou hrou z defenzivy. Zlín tak jen těžko hledal recept na domácí hráče. Ti se po samostatných nájezdech nakonec mohli radovat z první výhry.

Starší dorostenci odehráli během dvou dnů dva zápasy, a to se stejným soupeřem. Na led olomouckého zimního stadionu přicestoval v pátek Zlín. Dvě utkání během necelých dvaceti čtyř hodiny nejsou nic jednoduchého. „Bylo to hodně náročné, ale s tím se v tomhle přípravném období počítá, takže to není nic na co bychom nebyli zvyklí. Příští týden nás čekají dokonce tři utkání hned ve třech dnech, takže se na to musíme dobře připravit,“ burcoval Miroslav Skopal.

Zatímco ve Zlíně Kohouti podlehli stejně starým hráčům ve žluto-modrém 2:6, před vlastními fanoušky už podobný scénář připustit nechtěli. V odvetě se tak radovali z výhry 3:2 po samostatných nájezdech. „Na domácí zápas jsme se líp připravili, protože jsme věděli, že by to bylo dobré vyhrát. Svou roli hrálo také to, že Zlín přijel v odlišné sestavě, než v jaké hrál u nich,“ upozornil.

Domácí premiéra s Hradcem Králové se Hanákům nepovedla a z ledu odcházeli s debaklem 1:8, napodruhé už ale byli svěřenci trenéra Recha úspěšnější, a tak vítězstvím nad Zlínem slavili zároveň vůbec první výhru v letošní přípravě. „Super! Je to první výhra za několik zápasů, když to vezmu i s loňskem, takže paráda,“ usmíval se olomoucký odchovanec.

Miroslav Skopal přiznal, že klíčem k prvnímu týmovému úspěchu byla také změna taktiky oproti předchozímu utkání. „Před zápasem jsme si řekli, že to vezmeme trošku z defenzivy, a to si myslím, že se nám povedlo,“ uvažoval.

Kohouti se už v první třetině dostali do vedení zásluhou právě Skopala, Ševci ale dokázali srovnat krok. Podobný scénář se pak opakoval ještě jednou. Z pomyslných dvou bodů se ale nakonec radovali Hanáci. „První gól nám určitě pomohl, protože jsme v přípravě ještě nevedli a museli jsme dotahovat. To vždycky stojí hodně sil. Tentokrát jsme vedli, takže jsme mohli hrát víc v klidu,“ řekl Skopal.

Sedmnáctiletého útočníka v zápase přehlédl jen málokdo. Kromě vstřeleného gólu si vytvořil minimálně ještě dvě velké šance, ty ale proměnit nedokázal. Branka jej ale pořádně nakopla. „Ten gól mi určitě pomohl, protože mi to tam nemohlo spadnout. Mám strašně moc šancí, ale góly nějak nepřicházejí,“ smál se. „Třeba se to teď zlomí. V přípravě jsem odehrál tři utkání a od prvního zápasu se to zatím hodně zlepšilo. Ne, že bych nebyl spokojený, ale určitě to může být i lepší,“ tvrdil sebekriticky.

Staršímu dorostu první tři utkání nevyšla, na úvod podlehl Hradci Králové vysoko 1:8, poté Slovanu Bratislava 2:4 a Zlínu 2:6, v čem byl tedy v odvetě s Ševci rozdíl? „V přípravě nejde ani tak o to, kolikrát se vyhraje, máme tady hodně nových kluků, takže bude chvíli trvat, než se jako mančaft sehrajeme,“ přiznala olomoucká sedmnáctka.