Puk pro Vlacha? Byl to jen takový joke, směje se Jergl, který věří, že svoje šance promění příště

Adam Mráček, David Jahoda
Kdyby Kohouti Kometu neporazili, útočníkovi Aleši Jerglovi by se asi usínalo hodně těžko. Sám si totiž v utkání vytvořil několik velkých gólových příležitostí. Velkou hlavu si z toho ale nedělal. Zvlášť, když jeho útok sehrál parádní zápas. „Šance jsme měli, hlavě já jsem jich měl v první třetině asi tři nebo čtyři. Příště to tam určitě,“ uvedl Jergl. Svému spoluhráči Romanu Vlachovi, který vstřelil své první dva góly v sezoně, přinesl puk na střídačku. Proč to udělal?

Olomoučtí do hry naskočili výborně. V prvních deseti minutách nepustili pořádně Kometu k puku. Brankáři Čiliakovi vstřelili zásluhou Marka Laše jednu branku, mohlo jich být ale daleko víc. „V první třetině jsme měli dost příležitostí proměnit. Ve druhé začínalo Brno dotahovat, to se jim také povedlo. Oba dva týmy se bály o výsledek, ale jsme rádi, že nám to tak pěkně vyšlo,“ řekl.

Do druhé třetiny šli Brněnští s jediným cílem, a to vyrovnat. Na Olomouc vyvíjeli tlak. Jenže znovu zaúřadovali Kohouti. Jihomoravané ale snahu nevzdali, využili zaváhání domácí obrany a během dvou minut srovnali na 2:2. „Kometa byla v tlaku tak jako my, ale bohužel jsme dostali takové laciné góly,“ dodal Jergl.

Trenéři do zápasu s Kometou postavili novou útočnou formaci (Jergl – Vlach – Sundher), které se v pátečním zápase dost dařilo. Prvně skórovala při druhém gólu, a poté v prodloužení. V obou případech byl autorem branky Roman Vlach. „Sedlo nám to fakt dobře. Jsme všichni takoví hračičkové. Snažíme se to neodhazovat, ale nahrávat si, hledat se a motat se v útočné třetině. Vždycky si říkáme, že nejdůležitější je ubránit naše pásmo a pak jít vymýšlet něco dopředu,“ řekl zodpovědně.

Romanu Vlachovi, který se v utkání proti Brnu, prosadil střelecky poprvé (a následně podruhé) v sezoně, přinesl po brance, s níž zvýšil na 2:0, puk na střídačku. Nešlo ale o první gól zlínského odchovance v dresu Mory. Proč to tedy Jergl udělal? „Napadlo mě to jen tak ze srandy, že mu ho dám. Pak jsme ho ale dali nějakému fanouškovi. Byl to jenom takový joke (anglicky vtip), dá se říct,“ smál se Jergl.

V posledních dvou zápasech si Mora připsala vždy po jednom bodu. Proti Brnu chtěli víc. „Zápas od zápasu jdeme na plno a chceme urvat co nejvíce bodů. Jestli je to jeden, dva nebo tři to už je jedno, ale vždycky naskakujeme do zápasu s tím, že musíme nějaký ten bod donést. Abychom se v tabulce posouvali výš a výš,“ sdělil Jergl.

Aleš Jergl prodělal zranění, poté nastoupil v šesti zápasech za prvoligový Havířov. Nyní je ale zpět v sestavě Kohoutů a pomalu o sobě začíná dávat vědět. V minulém kole proti Mladé Boleslavi dal gól, proti Kometě k dalšímu neměl daleko. „Na ledě se cítím skvěle. Začátek sezony byl pro mě výborný, ale potom bohužel přišlo zranění. Ale musím zaklepat, že mi to teď na hokejku pěkně sedá, musím na tom dál pracovat,“ na závěr řekl hráč s číslem 26.